Miksi teitä kiinnostaa ravintoloissa löytää pelkästään yhden illan juttuja ?
Ei puhettakaan,että olisi mistään vakavammasta kyse.
Itse en välitä mistään yhden illan jutuista haluisin löytää pysyvän seurustelu suhteen.
Miehet tulee baareissa ihan kiitettävästi juttelemaan,mutta mielessä vain se yksi asia.
Oon miettinyt,että onko omassa käytöksessä,ulkonäössä jne...jotain sellasta,että mua ei voi aatella kuin yhdeksi illaksi.
Sen verran oon kokenut,että turha tulla paskaa jauhamaan ei uppoa enään meikäläiseen on ne niin kuluneita fraaseja mitä miehet käyttää yrittäessään päästä mukaan.
Ei puhettakaan,että olisi mistään vakavammasta kyse.
Itse en välitä mistään yhden illan jutuista haluisin löytää pysyvän seurustelu suhteen.
Miehet tulee baareissa ihan kiitettävästi juttelemaan,mutta mielessä vain se yksi asia.
Oon miettinyt,että onko omassa käytöksessä,ulkonäössä jne...jotain sellasta,että mua ei voi aatella kuin yhdeksi illaksi.
Sen verran oon kokenut,että turha tulla paskaa jauhamaan ei uppoa enään meikäläiseen on ne niin kuluneita fraaseja mitä miehet käyttää yrittäessään päästä mukaan.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jos siellä ollaan hauskaa pitämässä niin miksi miettiä vakavaa? Humalassa ja pikkutunneilla?
Sovi tapaaminen seuraavaksi päiväksi kun juttujen hauskuustaso on hieman laskenut ja kauneuskin silmissä normalisoitunut ;-)
Paljon numeroa enään pyytää,kun miehet on heti,että meille vai teille ja sit niillä on niin idioottimaiset jutut että viimeistään kun suunsa avaavat niin heidän mahdollisuutensa ovat menneet.
Likka kaverinikin samaa valittaa,että millasia miehet taas ovat olleet seur.pvän puheenaihe ja mietitään että miksi te ootte niin idiootteja.
Tähän tulokseen olemme tulleet,että baareista ei voi löytää mitään vakavampaa.
Kaikenlisäksi varatut miehetkin yrittävät onneaan.
toi sun ikäs vaikuttaa aika korkealta ,voisko
se olla syy ettei flaksi käy .
... ikäistäni nuoremmalta kukaan ei uskoisi minkä ikäinen olen joten siksi sitä en ihan heti viitsi alkaa mainostamaankaan.
Jopa 23v pojukin on yrittänyt iskeä likkakaverillani oli hauskaa no eipä siinä mitään oli ihan söpö poju,mutta liian nuori vaikutti kyllä ikäistään kypsemmältä.
Se kait on pääasia,että tunnenkin itseni nuoremmaksi mitä olenkaan.
Kaikki ketkä on kuulleet mun iän niin sanoi,että luulivat mua nuoremmaksi.
Viimesin miesystävä oli mua 4 vuotta nuorempi.
Ei kolmekymppinen vanha ole ja ulkonäön perusteella ei aina ikää osaa sanoa, minuakin luultu 10 vuotta nuoremmaksi ;-)
Mutta tosiaan, jos jotain vakavempaa elämääsi haet niin ainakin minulla jos nainen vaikuttaa mielenkiintoiselta nousee kiinnostavuus siitä ettei sänkyyn heti hypätä. Vaikka kummankin tekisi mieli.
Miehet on sänkyyn vonkaamassa jos kerta he eivät halua,että nainen heti hyppää sänkyyn ?
En tosin lähdekkään enään miehen mukaan ekana iltana joskus nuorempana niin tyhmästi tuli tehtyä.
Mistä sitten kunnon miehen löytäisi jos ei viihteeltä kirkostako vai kaupan kassajonosta en oikeen jaksa uskoa tollaseen.
Edellytys on myös,että mies ei ole absolutisti,koska itse JOSKUS tykkään juhlia niin ei siitä tulisi kuin sanomista.
Mihinkään nettipalstoihin en usko sielä on jos jonkin sortin yrittäjää.
Siihen uskon kyllä,että elämän mies tulee vastaan silloin kun vähiten sitä odottaa niin on käynyt valitettavasti vaan suhde ei kestänyt eläkepäiviin asti.
...tämä "ekalla tapaamisella sänkyyn vai ei". Onneksi kaikki miehet eivät kuten miesmies koska silloin en nyt seurustelisi onnellisesti. Meidän juttumme nimittäin alkoi tyypillisesti, ravintolasta hirveässä humalassa minun luokseni yöksi ja seksiä, tietysti.
Sattumaahan se toki oli että kohdalle osui ihminen jonka kanssa sovitaan kaikin puolin hyvin yhteen. Eihän sellaista pysty humalassa arvioimaan vaan pelkkää "kiimaa" se ensimmäisenä iltana oli.
Koska useat ihmiset menevät ravintolaan juomaan, ei siinä vakavien parisuhteiden muodostus oikein onnistu kun havainto- ja arviointikyky sumenevat.
Mutta mistä aloittaja tietää että miehet hakevat vain sitä yhden yön suhdetta? Ehkäpä siitä on tarkoitus jatkaa, jos hyvältä tuntuu.
*nauraa* pitäiskö niitten sit tulla pyytään "vähän pidemmäks aikaa"?
Ps.itse en iltaani haaskaa naisten perässä. Tarkoitus on pitää hauskaa...
rakkaus...sä vähiten osaat sitä odottaa..ei sitä mun mielestä voi etsiä...mutta se on vain mun mielipide..
Seksiä voi etsiä jos tuntuu että sitä tarvitsee mutta et kai sinä kuvittele että kukaan menee ravintolaan etsimään pidempää ja vakavaa suhdetta.
Kyllä sellaisenkin voi baarista löytää niinkuin mistä tahansa mutta kyllä ravintoloiden luonteeseen kuuluu vähän lyhytjännitteisempi katsantokanta.
....mielipide.
En kuitenkaan lähtis yleistämään miesten käytöstä. Tosin en voi puhua ku omasta puolestani, mutta oon sitä mieltä, että kyllä sentään löytyy muitakin samalla tavalla ajattelevia heppuja.
Oon ollu jo aikast pitkään sinkkuna, enkä TOD mee baareihin hakeen yhden illan juttuja. Oon mieluummin ikisinkku, ku alennun moiseen itsensä kiusaamiseen. Vaikka kuinka sanotaan, että "on se vaan niin hianoo baari-illan jälkeen herätä toisen vierestä", niin mieluummin herään ihan yksin punkasta, ku yhden illan jutun kanssa!
Miks mennä "valtavirran" mukana ja kärsii morkkiksesta, jos vois iha oikeesti vaan mennä bilettään? Tietysti voi käydä niinkin ihme flaksi, että "löytää" baarista jonkun, joka ei ookaan yhen yön juttu, vaan hyvällä syyllä loppu elämän juttu.
tietää että olen miehenä kokenut vastaavaa enkä sulata myöskään jopa varattujen kavereiden isku- yrityksiä. Vaikka onhan se aika tavallista ja minusta ikävää että hyvin usein kun keskustelee pidempään itseään tyrkyttävän naisen kanssa hänellä on onnellinen ja hyvä litto, usein myös lapsia. Voi vain päätellä että itsetuntoa haetaan pienessä humalassa.Siksi minusta ainakin monasti tuntuu että ei sieltä yksikään nainen oikeesti hae seuraa ja varmasti monet upeat ihmiset jäävät huomiotta, toivottavasti osut joskus kohdalle:)
Höpöhöpö!
Minä olin se mukava mies joka tuli ihan vain tutustuakseni jutustelemaan kanssasi. Näytit minulle nyrpeää naamaa ja käänsit selkäsi.
Greg
Ei kaikki miehet todellakaan ole tuollaisia. Mutta kannattaa varmaan miettiä miksi sinua lähestyy miehet joilla on vaan tussu mielessä. Olet, anteeksi vain, kuitenkin kohtuullisen kypsässä iässä, joten eiköhän niitä fiksujakin miehiä olisi luullut vastaan kävelevän.
Eli suosittelisin tarkistamaan asusteet joissa käyt baareissa. Jos tissejä korostaa, niin varmasti miehet kiinnittävät huomionsa niihin. Liika meikki on myös aika leimaava juttu.
Jostain syystä ne pimpanhimoiset miehet kuitenkin sinuun näyttävät tekevän tuttavuutta. Suosittelen "mummolookia" tai pelipaikan vaihdosta.
Ja asia joka on myös hyvä muistaa on se, että aika monet 30-40 vuotiaat ovat jo naimisissa/eronneet. Ehkä ne kunnon miehet on jo viety käsistä.
Mitenkään paljastavasti ihan normaalit siistit vaatteet,en tykkää"huoramaisesti"pukeutua.
Musta tuntuu,että se pelipaikan vaihdos olisi paikallaan,koska kaverinikin valittaa samaa asiaa,mutta anteeksi vain vaikka hyvä ystäväni onkin niin mielestäni hän pukeutuu liian paljastavasti,että mieleeni tulisi jos mies olisin,että kaverillani on vaan se yksi mielessä vaikka ei se asia niin ole,mutta mistä vieraat sitä tietää.
Ei mua miehessä se haittaa vaikka onkin eronnut ei voi vaatia,että miehet ois luostarissa asuneet.
Yhden kivan eronneen miehen tapasin,mutta eihän siitä tullu yhtään mitään,kun oli niin kiinni vielä exässä ja lapsissa vaikka ite olikin jättänyt.
Puolvuotta sitä touhuu kattelin ja nyt onneksi oon tyypistä päässyt kokonaan eroon.
Yhen tosi mahtavan miehen tapasin,mutta oli juuri mennyt naimisiin,et se juttu jäi kk mittaseksi mun alotteesta,kun otin järjen käteen.