katoaa lumen tulon takia niin joillain autoilijoilla katoaa taito parkkeerata auto oikein tai edes suurinpiirtein.. keminmaan cittarin pakkipaikka hyvä esimerkki.. siinä kun oli kolme autoa vastakkain eli keskimmäinen ei päässyt eteen eikä taaksepäin kun oli jätetty pussiin. jännää seurata kun muutenkin ahdas parkkialue menee ihan jumiin ku lunta tulee..sama vaiva varmaan muuallakin..joo.nyt tämmönen valitusaihe :)
kun parkkipaikan
viivoitus
1488
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Todella usein on ko. liikkeen parkkipaikalla parkattu ajoalueelle - kylläkin heti parkkialueen viereen. Parkkialuetta osoittava liikennemerkki ja parkkiruudut, luulisi niiden riittävän opasteiksi, mutta näköjään ei.
Autolle olisi tilaa kauempana, mutta kun ei jakseta kävellä muutamaa metriä ylimääräistä niin parkataan sitten väärin ja jossain tilanteessa jopa vaarallisesti.
Valvooko näitä kauppojen omia parkkeja kukaan?