Uusi kiikarissa

Tätä avioliittoa on pitkitetty noin viis vuotta. Yhdessä ollaan oltu yhdeksän vuotta. Nyt on tullut mitta täyteen, kun työpaikalla on mukava mies, joka on enemmän kuin työtoveri. Hän on eronnut kaks ja puol vuotta sitten.
Tuntuu, että olen epäonnistunut jos päädyn avioeroon.
1443
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

et halua että muut saavat tietää että olet epäonnistunut. Koska jos tilanne on tuo niin olet todellakin jo epäonnistunut avioliitossasi vaikka et olekaan vielä eronnut. Pahoitteluni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työpaikalla kirjoitti:

Tätä avioliittoa on pitkitetty noin viis vuotta. Yhdessä ollaan oltu yhdeksän vuotta. Nyt on tullut mitta täyteen, kun työpaikalla on mukava mies, joka on enemmän kuin työtoveri. Hän on eronnut kaks ja puol vuotta sitten.
Tuntuu, että olen epäonnistunut jos päädyn avioeroon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu