Olisko kenelläkään vinkkejä miten saisi laitettua kunnon 80-luvun bighair-lookin? Haen sellasta että hiuksiin tulis reippaasti lisää tuuheutta, mutta kuitenkin siistit. Olen kokeillut tupeerata, mutta tulos on liian pörröinen. En tiedä sitten että teenkö sen jotenkin väärin... Mutta tosiaan tuuheutta haluaisin etenkin hiusten tyveen ja latvaan päin saa olla suorempaa.
Jotain tämän tyylistä hakisin:
http://api.ning.com/files/XKGlYOHrK8NKJRFy*hC9IRykLMt-OiJRHKgMTO0O
tai
http://www.nostalgiaholic.com/wp/wp-content/uploads/2008/05/glamhair1 (vaalea mies keskellä)
Laittakaa vinkkejä, kiits.
Jotain tämän tyylistä hakisin:
http://api.ning.com/files/XKGlYOHrK8NKJRFy*hC9IRykLMt-OiJRHKgMTO0O
tai
http://www.nostalgiaholic.com/wp/wp-content/uploads/2008/05/glamhair1 (vaalea mies keskellä)
Laittakaa vinkkejä, kiits.
Vastaukset 2
Vanhimmat
no niin:netti ohjausta...melkein ku kirjeopistolla kampaajaksi:)
Kyllä, sinun tulee tupeerata hiuston tyvi. Sitten aivan pehmeää hiuskiinnettä sinne tyveen.Odota,et kuivuu HET-KEN ei kauaa.HARJAA kevyesti hiusten pinta sileäksi, älä paina ja tahko päänahkaan saakka vaan PINTAA kevyesti eli kevyt käsi!
aLA MUOKKAAMAAN kampausta -08 luvun tyyliin (käy alustavasti vaikka kirjastosta kts. ajan kuvia.
Itse muistaisin,että edessä plaella oli nk. `kukkula`! Kukkula kampaus ja sitten vaihtoehtona myöskin eteen nk. viuhka. mitä korkeampi sitä UPEEMPI, takaa vaikka ponnarille tai alaspäin sileesti tai vaikka taipuisasti! Mutta helpommalla pääset,kun menet kuvinesi kampaajalle..ei se maksa kuin n.18- 35e. ja se on sen väärtti...muutama euro etukäteen sstöön vaikka...hese,pulla,kaffe,tupakka,drinksut,elokuva,tanssit,
cd:t, höpöhöpö kirjat,jne. (itsensäkehittämiskirjat ja sijoitukseen liittyvt on ok.ne vie etiäpäin) No toki joskus voi lueskella `rakkaus pokkareita`! :) eikä tarvii laittaa negatiivisia kommentteja...niitä on maailma tai oikeesti suomi pullollaan..joten hymyä ja positiivisuutta!!
ps. kantsis kattella joskus,ett jospa joku kampaamo järkkää nk. asiakasiltoja ¨kampausten väännön¨,tiimoilta. Ne on hauskoja `rautalanka-iltoja,mutta niin hyvää satoa. antavia!!
Hups. .Pintaan muuten kovaa kiinnettä siihen 80-luvun komistukseen.