pitäisi tajuta luovuttamaan

eli lyömään hanskat tiskiin. Ei tästä tule mitään.

Itselläni kaatuu suhde kuin suhde aina, joka kerta. Voisi melkein tuomita suhteen "kuolemaan" heti kättelyssä.

Minussahan se vika tietenkin on. Aina kaatuu, ei voi mitään. Pitäisi oppia luovuttamaan mutta kun pää on umpiluuta niin se on.

Yksinäisyys, täältä tulen (Tai olen jo). Ei kiinnosta enää oikein muu kuin just ja just saa itsensä töihin, muuten pitäisi vaan maata sängyn pohjalla.

Huoh.
4516
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

vielä. Olet varsin nuori ja elämä edessä. Nauti vielä vapaudesta, kun siitä voit nauttia. :) Niin ja luovuttaa ei saa ennen kuin "fat lady" laulaa.

m31

Äänestä

kaikilla kaatuu ennenkuin löytyy se jonka kanssa natsaa lopulta. Sehän on se elämän laki. Ja vika voi kyllä olla toisessakin. Ei kenenkään pidä alkaa syyllistää pelkästään itseään. Jos on ihan tavallinen tyyppi ilman suurempia ongelmia on syynä suhteen onnistumattomuuteen vain yleensä se, ettei vaan ole sattunut kohdalle vielä se oikea. Ja niin se on ihan jokaisen kohdalla. Tiedätpähän ainakin mitä piirrettä ET halua että tulevalla ihmissuhteella on.

Äänestä
  • ymmärrän viestin pointin mutten jaksa uskoa siihen omalla kohdallani.

    Äänestä

vuodesta että vähän joka toisella tuntuu että maailma kaatuu niskaan. Aurinkoa ei näy ja piemeetä kohti vaan ollaan menossa joten ei ihme jos mielialat on alavireessä aika monella. Kantsisko sun mennä jonneki ihan juttelee ja kuulostelee josko mikä olis avuks. Eihän ihmisen tarvi kärsimällä kärsiä vaan voi mennä hakee vaikka terveydenhuollosta apua kun kaikki ottaa päähän ja tuntuu että voimia ei oo. Älä säkään jää sinne yksinäisyytees vaan tee ittelles palvelu ja hae apua. Sillä tavoin elämään tulee taas voimia ja asiat alkaa pikkuhiljaa järjestya. Entäs sitte kun et enää jaksa mennä töihinkään... Älä päästä asioita siihen pisteeseen koska apua on saatavilla. On puhelimia joihin numerot löytyy netistäkin ja nuorten paikkoja missä voi purkaa pahaa oloa ja lekurit.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dos85 kirjoitti:

eli lyömään hanskat tiskiin. Ei tästä tule mitään.

Itselläni kaatuu suhde kuin suhde aina, joka kerta. Voisi melkein tuomita suhteen "kuolemaan" heti kättelyssä.

Minussahan se vika tietenkin on. Aina kaatuu, ei voi mitään. Pitäisi oppia luovuttamaan mutta kun pää on umpiluuta niin se on.

Yksinäisyys, täältä tulen (Tai olen jo). Ei kiinnosta enää oikein muu kuin just ja just saa itsensä töihin, muuten pitäisi vaan maata sängyn pohjalla.

Huoh.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu