miten tässä eläis eteenpäin?

Oli pakko tänne välillä laittaa mietteitä ku ei jaksa aivokopassa niitä pyöritellä..Niin olin kiinnostunu yhestä naisen alusta mun työpaikalla mut kuulin sit et sillä on vissiin jo mies..Ja on ollu vaikee sitä sit unohtaa ja yrittää olla niin kuin mitään ei ois tapahtunu, hän ei varmaan onneks kuitenkaan tiedä näistä tunteista enkä mä ehkä edes halua et tietää, enpä sotke sen elämää.Ajatella olin vielä joku aika sitten kysymässä sitä leffaan mut viime hetkellä jänistin sit(munaton mies).Prkl. ku aina kun sen kans joudun tekemisiin tai nään sen niin sisällä vihlaisee!Mä yritän kyllä ihan kympillä piilottaa kaikki mun tuntemukset kun olen hänen lähellään, mut joka kerta se on yhtä vaikeeta.En tiedä pystyykö tähän kommentoimaan järkevästi mut yrittäkää.

4

837

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rabitti JJ

      Olet rakastunut siihen naiseen. Niin mullekin kävi ja sen myöskin sanoin sille friidulle. OK, se oli otettu mut sanoi rakastavansa poikaystäväänsä.

      Teimme duunia yhdessä ja sielua kalvoi kokoajan.
      Sit se huomas sen itsekkin ja sanoi et mulle pitää saada tyttöystävä, nainen, hoito...

      Se muija auttoi mua sen ihastuksen yli olemalla ´välittäjä´. Se roudasi omia kavereitaan näytille ja järkkäsi treffejä. Nyt olen OK hänen kanssaan.

      • Siinä kävi sit sillä lailla:)No minä en halua ketään parittajan hommiin, pitää yrittää saada itse hoidettua...Mut kiva kun hyvin päätty!


      • jointtina
        teru84 kirjoitti:

        Siinä kävi sit sillä lailla:)No minä en halua ketään parittajan hommiin, pitää yrittää saada itse hoidettua...Mut kiva kun hyvin päätty!

        Oletko varma että sillä on mies, kysyisit,,-


      • jointtina kirjoitti:

        Oletko varma että sillä on mies, kysyisit,,-

        En ole mielestäni riittävästi vielä puheväleissä ja tuo mahdollinen miesystävä meinaa nostaa tuon riman liian korkealle...En ole vahvimmillani kun pitäis kasvotusten puhua ja vielä näin vaikeasta asiasta, voi mistä sitä sais rohkeutta mennä jutulle!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1093
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      539
    6. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      531
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      294
      525
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      479
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      477
    10. Kalle irtisanoutui

      Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin
      Orimattila
      53
      464
    Aihe