TP-47 Perämerenkaarella

Toivottavasti loistavan TP-47:n johdossa on niin loistavia ihmisiä, että ymmärtävät, että pienissä kaupungeissa ei parane sylkeä naisten, kemiläisten tai haaparantalaisten futisfanien päälle. Näitä ihmisiä on näillä palstoilla joko suoraan tai epäsuorasti mollattu, miehiseen tyyliin. Jokainen katsoja on tärkeä ja sen pitäisi näkyä myös TP:47:n imagossa ja kannattajien asenteissa.
7421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No mutta Linda.....
Kuinkas noin, mollaat sa miestä, ken naisensa
eteen hartioillaan kantaa ikuista iestä.
Kuten sanoin, lippujonossa käyt eteen,
ja heti pelastan jos vaikka hojellut sa veteen.
Ja jos tiimellykseltä et pelin jouda,
mie sulle kioskilta nakit noudan.

Äänestä
  • Ok, sentterin olen opettanut jo tavoille: nakit sitten kaikilla mausteilla ...Mutta sentterin kääntyminen rasvaisesta machosta feministiksi on vain osavoitto. Tulenkin jatkamaan taistelua hamaan siihen saakka kun kaikki Perämeren futisfanit nousevat kunnioituksesta seisomaan kun Pohjan stadionille suvaitsee tulla nainen.

    Äänestä

  • Linda kirjoitti:

    Ok, sentterin olen opettanut jo tavoille: nakit sitten kaikilla mausteilla ...Mutta sentterin kääntyminen rasvaisesta machosta feministiksi on vain osavoitto. Tulenkin jatkamaan taistelua hamaan siihen saakka kun kaikki Perämeren futisfanit nousevat kunnioituksesta seisomaan kun Pohjan stadionille suvaitsee tulla nainen.

    Siehän se hauska olet (not). Olen jo hieman kummastellut sun kirjoitustyyliä ja sieltähän se salaisuus sitten vihdoin paljastui. Lindahan on umpimätä feministi ja mitä luultavimmoin vielä lesbo kaupan päälle. Päivän makeimmat naurut sain tästä sun kommentista. Kiitos vain sulle siitä. Jatka samaa rataa niin jokainen päivä on pelastettu. LOL

    Äänestä

Niin Rovaniemi kanssa, tehdään tästä "lapista"
ensikaudeksi etelän variksille paha paikka
käydä, oikein paha,paha.

Äänestä

Tervetuloa liigaan ensi kaudeksi.

Saatte sinne sellaista etelän viihdettä, että koettakaanhan valmistautua siihen talven aikana.

Äänestä
  • Kun jo nyt on materiaali vuotoa etelän seuroihin,
    kas se kaikkinainen paha urheilussa on raha.

    Äänestä

  • sentteri kirjoitti:

    Kun jo nyt on materiaali vuotoa etelän seuroihin,
    kas se kaikkinainen paha urheilussa on raha.

    FC Kups putosi samasta syystä. Pelaajat eivät olleet uskollisia seuralleen, ja siten valitsivat rahan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linda kirjoitti:

Toivottavasti loistavan TP-47:n johdossa on niin loistavia ihmisiä, että ymmärtävät, että pienissä kaupungeissa ei parane sylkeä naisten, kemiläisten tai haaparantalaisten futisfanien päälle. Näitä ihmisiä on näillä palstoilla joko suoraan tai epäsuorasti mollattu, miehiseen tyyliin. Jokainen katsoja on tärkeä ja sen pitäisi näkyä myös TP:47:n imagossa ja kannattajien asenteissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu