Pipari vai torttu?

Oletko pipari vai torttuihminen? Kaikki miehet eivät saa piparia joulunakaan

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200811248638895_uu.shtml
3334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Luhuhuuuuserilla on leivonnaisista pula muiden naisten ohella. Säälikää!!!

Äänestä

Kyllähän piparia on kaupan vähän joka paikassa. Menee vaan ostamaan.
Jos ei ole varaa edes pipariin, niin täytyy tehdä ahkerammin töitä.

Äänestä

molempia. mutta mistä se kertoo muusta kuin siitä
että pidän kaikesta hyvästä. kinkut, kalkkunat,
laatikot ja rosollit kyllä uppoo. suklaat, kakut,
paakkelssit ja tryffelit nam nam.

ainoa mihin en koske on lipeäkala, siitä en tykkää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Naisasialuuseri kirjoitti:

Oletko pipari vai torttuihminen? Kaikki miehet eivät saa piparia joulunakaan

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200811248638895_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu