Minkälainen nainen viehättää eniten:kaunis, söpö vai seksikäs? Laita esimerkki julkisuuden henkilöstä, joka edustaa tätä kategoriaa. Ei saa vastata, että kaikki viehättää. Valintoja kiitos.
Jos olet nainen, mihin ryhmään mielestäsi ENITEN kuulut. Ei kelpaa vastaukseksi, ettei mihinkään.
Jos olet nainen, mihin ryhmään mielestäsi ENITEN kuulut. Ei kelpaa vastaukseksi, ettei mihinkään.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Tämä
http://www.imdb.com/media/rm489591808/nm0004695
Seksikkyys ei tuu esille kuvista... sen näkee livenä...
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kuva:Olivia_Wilde_by_David_Shankbone.jpg
edustaa parhaimmillaan Lee Miller, joka osasi olla
myös kameran takana: http://i55.photobucket.com/albums/g159/devong_2006/lee_miller_b.jpg
Jaah, parikymppisenä poikaystävä määritteli, että olen söpön ja kauniin välimaastosta. Mutta söpöys eittämättä vähenee iän myötä. Viimeksi kuultu kommentti oli "mehukkaan näköinen" joka viittaa kai tonne seksipuolelle:P
Tärkeämpiä ovat oikea asenne ja tavoite sekä vahva osaaminen. Hyvä ulkonäkö tulee vasta näiden jälkeen.
nyt ei kysytty ratkaisevaa ominaisuutta. Piti vain valita kolmesta eniten viehättävä.
söpöihin.
Vaikea nyt sanoa julkisuudesta naista joka olisi söpö...Ei tuu ainuttakaan mieleen.
Krisse Salminen?
rumiin.
tuli suoraa tekstiä.
Komppaisin, jos uskaltaisin.
en mä pahakseni sitä pistäisi.
Tulleeks sulle mieleen joku joka on söpö?
Mette Mannonen!
Nyt on pakko tulla napakymppi koska söpöyttä mitataan virallisesti Mette-asteikolla!
nimi sitten Miia Nuutila?
http://yle.fi/thiliathalia/
Maajussille morsian -ohjelmaakin juonsi? Vai juonsiko?
Se olis niinku söpö.
Tarkoitin tuolla, ettei uskaltais oikein kompata, tuota julkkisten arvostelua kovin voimakkain sanakääntein. Tämä on kuitenkin julkinen palsta.
saattaa kuuluakin söpöihin.
Mä uskon, et julkkikset tietää sen, et tulee myös risuja, vaikka tulisi niitä ruusujakin. En usko, et kannattaa edes haluta julkisuuteen, jollei osaa ottaa vastaan negatiivistakin palautetta.
mun henk.koht. suosikkini, mutta miksei sekin söpöihin voisi lukeutua.
"KAUNIS, SÖPÖ VAI
SEKSIKÄS-GALLUP 24.11.2008 klo 23.37
Minkälainen nainen viehättää eniten:kaunis, söpö vai seksikäs? Laita esimerkki julkisuuden henkilöstä, joka edustaa tätä kategoriaa. Ei saa vastata, että kaikki viehättää. Valintoja kiitos.
Jos olet nainen, mihin ryhmään mielestäsi ENITEN kuulut. Ei kelpaa vastaukseksi, ettei mihinkään."
Jaah no. Olen nainen, joten kaipa mun kuuluisi vastata vain viimeisimpään kysymyksistäsi, mutta valitettavasti logiikkani on sitä sorttia, etten osaa hahmottaa asiaasi lähtemättä liikkeelle kysymystesi alkutekijöistä. Et siis varmastikaan pahastu siitä, jos otan kantaa kaikkiin kysymystesi kohtiin, eikö niin?
Heterona mua ei seksuaalisesti sinänsä viehätä yhtään minkääntyyppinen nainen, mutta toki erilaisia "karismatyyppejä" ihailen myös oman sukupuoleni edustajissa. Niitä naisista havaitsee usein. Esittämäsi termit "kaunis", "söpö" ja "seksikäs" eivät mulle ole toisiaan poissulkevia. Joku ihminen voi olla kaunis ja seksikäs yhtäaikaa, tai kaunis ja söpö tai seksikäs ja söpö tai...jne. jne.
Toi kohtasi "laita esimerkkeja julkisuuden henkilöistä, joka edustaa tätä kategoriaa" oli sinänsä mielenkiintoinen.:) Naisena ei erityisesti "viehätä" toisessa naisessa mikään noista ominaisuuksista, mutta kiinnostavaa on se, että ketkä julkisuuden henkilöt edustaisivat näitä mainitsemiasi kategorioita. Saanen siis vähän soveltaa osaa tosta kysymyksestäsi, ethän suutu? Kaunis julkisuuden henkilö: Gvyneth Paltrow, esimerkiksi. Söpö julkisuuden henkilö: no vaikka se tän vuoden Idolsin Anna Puustjärvi, esim. Hänestä heijastuu musta sellaista "söpöä" olemisen tapaa, jotenkin. Seksikäs julkisuuden henkilö ulkomuotonsa ja olemisensa perusteella (apua, apua..) : no vaikka Garbagen Shirley Manson, tai vaikka Eyrythmicsin Annie Lennox ( en erityisesti pidä esimerkiksi Eyrythmicsin musiikista, mutta kun tässä nyt yrittää naispersoonia miettiä). Kysymys olisi kyllä helpompi miespuolisten osalta.:) Paljon on jokatapauksessa karismaltaan seksikkäitä, kauniita etc. ihmisiä ja heitä tietysti monilla eri ammattialoilla.
Niin ja se kysymys sitten, että mihin ryhmään itse kuuluisin... Hmh. Noista vaihtoehdoista valitsen ehkä kuitenkin seksikkään.:D Mun ääntä esimerkiksi on aina kehuttu seksikkääksi ( altto) ja olemukseni on ehkä sikäli eksoottinen ( mun ulkonäössä on jostakin syystä aavistus myös eksoottistakin elementtiä, vaikka ihan ns. tavissuomalaisten vanhempien synnyttämä olenkin) että saattaisin kenties(?) monelle valua seksikkään "kategoriaan" helpommin, kuin klassisen kauniin. "Söpöksi" taas olen kenties ja ehkä liian vahva persoona, tai siis itse ainakin luulen sellaista. Tarkoitan, että en yleensä halua ilmaista itseäni erityisesti "söpöllä" tavalla ja että en välttämättä sopeutuisi ainakaan kovin pehmeän lempeän naisen muottiin (saatan omata liikaakin kulmia sellaiseen, vaikkakin varmemman totuuden tästä kuulisin kenties kuitenkin muilta mut tuntevilta, hmh;).
Ihan hupaisa aihe sinänsä.
lucy liu mielestäni osaa ainakin näytellä söpöä kaunista ja seksikästä. joten kai se sitte on.
vai yksikö vain piti valita.. en kyllä osaa tämän kohdalla jättää mitään pois tai nostaa mitään ykköseksi.
kaikkihan tästä ei tietenkään pidä. jos on vaikka rasisti tai muuten vaan vieroksuu pisamia..( ei tartte puuttua sitten tuohon rasisti heittoon..)
mutta sitte semmonen ihmetys ku milla jovovich.. hänestä kyllä saattaisin jättää söpöyden pois.(taidan vain nyt ajatella elokuvarooleja).. mutta kaunis ja seksikäs on kyllä.. vaan hetkinen.. ei laiteta sitä söpöyttäkään kuitenkaan ihan kiinni tässäkään :)
en minä haluakkaa vastata tähän kysymykseen jos pitää vain yks valita. unoha koko juttu:)
Tuo on järjestys mun kohdalla. Eniten on siis sanottu söpöksi, toiseksi eniten seksikkääksi ja vähiten noista on kehuttu kauniiksi. Olen toki imarreltu kaikista kehuista, mutta mieluiten olisin viileän tyylikkään seksikäs. Söpöstä tulee mieleen joku vaaraton, siliteltävä kissanpentu, ällöä.
että tuo söpöys vetoaa. Esimerkki julkisuuden henkilöstä voisi olla vaikka Jippu. Sen kasvonpiirteissä on jotakin joka vetoaa muhun.
Toinen on Nightwishin laulaja Annette Ohlson.
että kaunis ei ole mun mielestä seksikäs. Siis sellainen missityyppi, se on yhtä seksikäs kuin haalea kaurapuuro.
Joku keksi tavan mitata kauneutta. Lähtökohtana oli Troijan Helena, joka sai kauneudellaan tuhat laivaa liikkeelle. Jos nainen saa yhden laivan liikkeelle, hänen kauneutensa suuruus on yksi millihelena.
Itse taidan kuulua "seksikäs"- kategoriaan. Viime kesänä minua nimitettiin seireeniksi (heh, taas ollaan antiikin mytologiassa).
vaikka senhetkinen mielentila vaikuttaa..nyt aika myrtsi joten en varmaankaan kovin söpö tällä hetkellä. Seksikkyys tule sisältä päin, vois olla eroottisuutta.