Miten saisin itseni innostumaan ja sanomaan jotakin jollekin. Ihmisillä tuntuu olevan tarmokkuutta puhua toisilleen innostuneestikin välillä. Mun mielestä puhuminen on enimmäkseen turhaa.
Kyse ei ole siitä etten keksisi puhuttavaa vaan siitä että jaksaisin puhua, innostua puhumaan.
Mitä voisin sanoa mun exälle, joka harkitsee takaisinottamistani? Mitä sanottavaa mulla pitäisi sille olla sanottavana?
Kyse ei ole siitä etten keksisi puhuttavaa vaan siitä että jaksaisin puhua, innostua puhumaan.
Mitä voisin sanoa mun exälle, joka harkitsee takaisinottamistani? Mitä sanottavaa mulla pitäisi sille olla sanottavana?
Vastaukset 8
Vanhimmat
sanomalla Ei,
tarmokkaasti?
ex-säsi takaisin?
Ajatellen, jos hän on sinut jättänyt.
Nimeni on kikkelitär. Siinäpä arvailemista olenkp kikkeli vai mikkelitär.
löytää jeesus tai jotain
Olen sanaton.
Mullakin on usein olo, et en vaan jaksa puhua. Sanottavaakin saattaisi olla, tai helposti keksisi, mutta ei vaan ole tarvetta siihen. Mielessäni mietin, miten se keskustelu mahdollisesti etenisi ja jos hiukankin tulee olo, et siitä voisi tulla liian pitkä keskustelu niin olen mielummin silloin edes aloittamatta sitä. Koska uskon, etten kuitenkaan jaksaisi käydä sitä keksustelua ajatuksen kanssa loppuun.
Silti parisuhteessa tuo ei olisi ongelma mulle ainakaan. Ihminen, jonka kanssa pystyn nauttimaan hiljaisuudestakin, olisi ehdottomasti parasta seuraa mulle.
Exääsi liittyen en osaa sanoa mitään... Haluatko sä sen takaisin? Kirjoita sille. Mä koen itse ainakin kirjoittamisen paljon luonnollisempana tapana kommunikoida, kuin puhumisen.
olla hiljaakin?
Nalle kainaloon ja unille. Hyvää yötä G-muru ja muutkin.
mitään tähdellistä sanottavaa, on sama olla hiljaa.
Luulen ainakin osin tietäväni mitä tarkoitat sillä ettei jaksa puhua.
Exästä, niin mitäpä jos mietit sitä miksi ottaisit hänet takaisin ja vasta sen jälkeen niitä puhumisia. Ja jos ei puhututa, niin ei puhututa. Niin se vaan taitaa mennä. Niinnojoo, riippuu eron syystäkin, mutta jos aihetta, niin voithan ainakin sanoa "anteeksi".