Mistä tietää miehen ihastuneen naiseen jos ei olla puheväleissä?
Miten mies viestii? Miten sinä viestit ihastumisen?
Laitatko lekkeriksi saadaksesi huomiota?
Miten mies osoittaa kiinnostuksen?
10
1145
Vastaukset
- Lihanjalostaja
Noin varttitunti ensimmäisen aktin jälkeen voit olla suht varma, että se mies ei ainakaan hirveästi vihaa sinua.
Ts.et sinä sitä tiedä varmasti mistään, jos se mies ei edes sano mitään. - lkjhfdf
Vedän leteistä.
- Marjaana.L
tai kiusaat ihastuksen kohdetta eli laitat lekkeriksi?
- lkjhfdf
Marjaana.L kirjoitti:
tai kiusaat ihastuksen kohdetta eli laitat lekkeriksi?
kukaan ei saa tietää.
- Aloittaja
lkjhfdf kirjoitti:
kukaan ei saa tietää.
Miksei kukaan ei saa tietää?
- lkjhfdf
Aloittaja kirjoitti:
Miksei kukaan ei saa tietää?
kukaan huomaa ja keksi alkaa kiusaamaan.
- puheväleissä
niin eikö se tarkoita välirikkoa? Siinähän ei sitten viestitä mitään kun ei huvitakaan.
Täällä tuntuu jotkut vetävän läskiks koko homman joten ajattelin laittaa sulle kunnon viestin, ettei aivan hukkaan mene tuo sun viestis..Meitä on moneksi osoittamaan kiinnostusta, itse en enää tällä iällä hirveästi hae huomiota jos olen naiseen ihastunut.Saatan välillä vilkuilla tai jäädä vahingossa kauemmin katsomaan, niin se on vaikea tosiaan selittää kun sit sinä vasta sen saat selville jos hakeudut puheväleihin miehen kanssa..Kyllä varmasti eleet paljastaa jos osaa lukea niitä, muuta en osaa sanoa.
- suhteeni on
alkanut ensitapaamisesta saman tien tai ainakin melkein, joten ihastumisen "etäviestiminen" tuntuu jotenkin vieraalta asialta. Mutta kaiketi mulle luontevinta olisi huomiohakuisuuden vastakohta eli tyytyisin vain tarkkailemaan ihastustani ja elämään omissa kuvitelmissani.
- olen huomannut
Itse olen huomannut miehen kiinnostuksen juuri vilkuiluista ja siitä että hän jää vahingossa minua katsomaan ja kun katson häntä päin niin nopeasti kääntää katseensa. Puhuessa hän saattaa kesken lauseen katsoa silmiini ja hymyillä yhtäkkiä, sekoilla sanoissaan ja unohtaa mitä oli sanomassa. Jos ei olla puheväleihin keritty niin olen oppinut huomaamaan pienen välähdyksen silmissä jos mies on pitänyt näkemästään. Sitä ei todellakaan esiinny kaikilla miehillä ;).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1165327
- 685090
- 914144
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.753630Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv603238- 432821
- 152307
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️541949- 421832
Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381683