Mistä tietää miehen ihastuneen naiseen jos ei olla puheväleissä?
Miten mies viestii? Miten sinä viestit ihastumisen?
Laitatko lekkeriksi saadaksesi huomiota?
Miten mies osoittaa kiinnostuksen?
10
1195
Vastaukset
- Lihanjalostaja
Noin varttitunti ensimmäisen aktin jälkeen voit olla suht varma, että se mies ei ainakaan hirveästi vihaa sinua.
Ts.et sinä sitä tiedä varmasti mistään, jos se mies ei edes sano mitään. - lkjhfdf
Vedän leteistä.
- Marjaana.L
tai kiusaat ihastuksen kohdetta eli laitat lekkeriksi?
- lkjhfdf
Marjaana.L kirjoitti:
tai kiusaat ihastuksen kohdetta eli laitat lekkeriksi?
kukaan ei saa tietää.
- Aloittaja
lkjhfdf kirjoitti:
kukaan ei saa tietää.
Miksei kukaan ei saa tietää?
- lkjhfdf
Aloittaja kirjoitti:
Miksei kukaan ei saa tietää?
kukaan huomaa ja keksi alkaa kiusaamaan.
- puheväleissä
niin eikö se tarkoita välirikkoa? Siinähän ei sitten viestitä mitään kun ei huvitakaan.
Täällä tuntuu jotkut vetävän läskiks koko homman joten ajattelin laittaa sulle kunnon viestin, ettei aivan hukkaan mene tuo sun viestis..Meitä on moneksi osoittamaan kiinnostusta, itse en enää tällä iällä hirveästi hae huomiota jos olen naiseen ihastunut.Saatan välillä vilkuilla tai jäädä vahingossa kauemmin katsomaan, niin se on vaikea tosiaan selittää kun sit sinä vasta sen saat selville jos hakeudut puheväleihin miehen kanssa..Kyllä varmasti eleet paljastaa jos osaa lukea niitä, muuta en osaa sanoa.
- suhteeni on
alkanut ensitapaamisesta saman tien tai ainakin melkein, joten ihastumisen "etäviestiminen" tuntuu jotenkin vieraalta asialta. Mutta kaiketi mulle luontevinta olisi huomiohakuisuuden vastakohta eli tyytyisin vain tarkkailemaan ihastustani ja elämään omissa kuvitelmissani.
- olen huomannut
Itse olen huomannut miehen kiinnostuksen juuri vilkuiluista ja siitä että hän jää vahingossa minua katsomaan ja kun katson häntä päin niin nopeasti kääntää katseensa. Puhuessa hän saattaa kesken lauseen katsoa silmiini ja hymyillä yhtäkkiä, sekoilla sanoissaan ja unohtaa mitä oli sanomassa. Jos ei olla puheväleihin keritty niin olen oppinut huomaamaan pienen välähdyksen silmissä jos mies on pitänyt näkemästään. Sitä ei todellakaan esiinny kaikilla miehillä ;).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2788298Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat664972Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2804320SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden542957Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä12426Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31810Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51677- 1091669
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401573Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.01550