yleensä/normaalisti lävistämisen jälkeen kestää?
Mulla on ollu jo yli viikon turvoksissa. Kieli on muuten ihan terve ollu jo kauan aikaa,turvotus vaan ei laske..
Mulla on ollu jo yli viikon turvoksissa. Kieli on muuten ihan terve ollu jo kauan aikaa,turvotus vaan ei laske..
Vastaukset 5
Vanhimmat
se korusi pois ja anna reiän umpeutua niin voi auttaa. Muussa tapauksessa tukehdu kieleesi kun olet tyhmyyksissäsi mennyt ottamaan kielikorun. YÖK sentään!
no sieltä kuulu taas järjen ääni
on minun ongelmani jos haluan pitää turhaa
tikkukökköä suussani ja kärsiä viikon syömättä
ja ihmetellä turvotusta.
sinun ongelmasi on jos se häiritsee sinua.
en kysynyt mielipidettäsi,enkä kaipaa tuolta kuulostavia neuvoja,
kysyin kuinka kauan turvotus kestää, ja kun et kerta osaa
siihen vastata niin voit olla sitten ihan vaan hiljaa
yök sentään
onpas taas fiksua kommenttia :D mutta niin, kyllähän se kieli on turvoksissa jonkin aikaa.. kannattaa pitää jääpalaa suussa sillon tällön ja vetää jtn buranaa tms.. sanoisinko että ehkä kun toisen viikon ootat ni vois mennä ohi.. =)
Itselläni turvotus hävisi kokonaan n. 3-4vkossa.Viikon jälkeen pahin turvotus rupeaa laskemaan. Mahdollisimman paljon kun jääpaloja/kylmiä juomia niin laskee turvotusta ;>
yksilöllistä. Otin kieleen, viikon oli turvoksissa ja sen jälkeen pystyin syömään kunnolla. Ja tosiaan elämäntavat vaikuttaa kans siihen. Ihan rauhassa vaan, kaverilla oli kuukauden turvoksissa.