valkoinen elefantti stadissa

Stadissa on putiikki nimeltä valkoinen elefantti. Ootko käynyt ja mitä mieltä oot niistä vaatteista?
1010108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Hurjan kalliita ovat, eikä oikein minun makuunikaan. Ehkä vähän "tätimäisiä". Muutaman kerran olen käynyt, mutten mitään ole ostanut em. syistä.

Äänestä
  • Sitä taitaa pitää joku romanihenkilö? En ite o käyny mut serkku on ja se sanos näin. Vaatteetki on vähä sen olosii...

    Äänestä

  • Zinzaliini kirjoitti:

    Sitä taitaa pitää joku romanihenkilö? En ite o käyny mut serkku on ja se sanos näin. Vaatteetki on vähä sen olosii...

    Mitä soopaa te oikein selitätte! Kävin siellä tänään ensimmäisen kerran ja aivan ihana kauppa! Onhan siellä kallista, mutta ihania mekkoja, hameita, clutcheja, koruja ja kenkiä siellä on :). Vähän sellasia prinsessamaisia ja paljon kimallusta jne :D.

    Äänestä

  • On kyllä niin totaalinen SPEDE toi yrityksen pitäjä Mikko Lindroos, että en kyllä jalallanikaan mokomaan norsuun astu, hah hah!!

    Äänestä

  • sininenpuhveli kirjoitti:

    On kyllä niin totaalinen SPEDE toi yrityksen pitäjä Mikko Lindroos, että en kyllä jalallanikaan mokomaan norsuun astu, hah hah!!

    Nyt taidat kyllä sotkea Valkoisen Elefantin ja Valkoisen Norsun. Mikko Lindroos siis on hoitola Valkoisen Norsun takana, ei tässä keskustelussa olevan Valkoisen Elefantti -nimisen vaateliikkeen.

    Äänestä

  • Tsipaduu kirjoitti:

    Nyt taidat kyllä sotkea Valkoisen Elefantin ja Valkoisen Norsun. Mikko Lindroos siis on hoitola Valkoisen Norsun takana, ei tässä keskustelussa olevan Valkoisen Elefantti -nimisen vaateliikkeen.

    Valkoinen Elefantti, entä kuka sen omistaa?

    Äänestä

Järkyttäviä!

Äänestä

Olen käynyt ja pidin kovasti. Heillä on myös outlet store kulman takana ja sieltä löysinkin maailman kauneimman mekon (hiton halvalla!!! alkuperainen hinta 100, sain 25€). Toisaalta välillä siellä taas ei ole mitään ostettavaa, hiukan vaihtelevaa. Ja onhan se tosiaan melko kallis myymälä, mutta ehdottomasti suosittelen.

Äänestä

Valkoinen Läntti Takissa.

Äänestä

Kävin ja ei ole minun makuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


moona kirjoitti:

Stadissa on putiikki nimeltä valkoinen elefantti. Ootko käynyt ja mitä mieltä oot niistä vaatteista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu