lomautuksia

onko Muoniossa vielä lomautettu tai jopa irtisanottu.
31021
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Työvoimapula.

Äänestä
  • Joo. Lomatkin jääneet monelta pitämättä hirveiden työmäärien vuoksi.
    Hauska sana muuten tuo lomauttaminen. Voi ku kerran pääsis sellaiseen.

    Uuvuttaa, oi oi.

    Äänestä

  • työtä vuorotta Julle kirjoitti:

    Joo. Lomatkin jääneet monelta pitämättä hirveiden työmäärien vuoksi.
    Hauska sana muuten tuo lomauttaminen. Voi ku kerran pääsis sellaiseen.

    Uuvuttaa, oi oi.

    olla lomautettuna. Olen ollu kaks viikkoa, ei mistään saa mithään. Otethaan karenssia ja ko olet töissä osan kuukauvesta, ei kassalta saa mithään.
    Työntekijän kannalta olis parempi ko lomautettais, vaikka kaheksi kuukauveksi, sais maata kassala. No ei senthään. Mukavampi on olla töissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselen tästä kirjoitti:

onko Muoniossa vielä lomautettu tai jopa irtisanottu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu