Missä Haaparannassa?

Heippa!

Mistähän Haaparannalta löytyy sellaiset kaupat kuin Maxi ICA Stormarknad ja Barnens Hus? Miten niihin pääsee kävellen Torniosta, vai pääseekö? Ainoa paikka jonka tiedän on Ikea, onko lähellä?

Ja pystyyköhän noissa paikoissa maksamaan euroilla?

Kiitos!
11188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tiät niin siin vieressä toinen rakennus mistä löytyy Barnens hus.Ja Ica Maxi löytyy noin 2-300 metrii Kalixiin päin.Siellä Gigantti,Jysk ja Öb mm.Et voi erehtyy.Kävellen..no jaa empä tiä mitä reittii olis paras mennä Icaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


uusi torniolainen kirjoitti:

Heippa!

Mistähän Haaparannalta löytyy sellaiset kaupat kuin Maxi ICA Stormarknad ja Barnens Hus? Miten niihin pääsee kävellen Torniosta, vai pääseekö? Ainoa paikka jonka tiedän on Ikea, onko lähellä?

Ja pystyyköhän noissa paikoissa maksamaan euroilla?

Kiitos!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu