Haatajan Teme tulee Puijon Pesikseen ensi kaudeksi! Siinä sitä riittää pelotetta vastustajille kun Haataja etenee kentällä ja Joukainen huhkii mailan varressa.
Puijolla on nyt mahikset iskeä ittensä läpi Kuopiossa kun KuPS on ykkösessä ja Kalpa vasta Mestiksessä. Uudet hankinnatkin ovat hyvin onnistuneita, siitä esimerkkeinä Haataja ja Litmasen Henu. Ja Saaren Pekka on muuten ensi kesän komeetta.....
Puijo mestariksi ensi kaudella, ainakin mitaleille! On se vaan mukavaa tulla keväällä taas Puijon monttuun hurraamaan.
PS: Terveiset Allis Timpalle. Oot tehny hyvää työtä.
Teemu Haataja
8
2244
Vastaukset
- Kipa
Perhana että saitte hyvän miehen kun Haataja valitsi puijon! Haatajaa oltiin viemässä välillä Kiteelle ja välillä Joensuuhun, mutta Kuopio olikin se oikea?! No teillä on kova remmi koossa niin kuin on Kipalla ja Jomallakin eli kesällä on idässä tasokkaita otteluita! Onnea vaan tulevalle kaudelle Puijolle, mutta Kipaa te ette voita...!
- Aulis
Se kai siinä Haatajan siirtymisessä Kuopioon oli varmaan yks tärkeimpiä kriteereitä että Teemu pääsi "takaisin kotikonnuille". Haatajahan on legendaarisen SiiPe:n pesiskoulun käyneitä miehiä, kuten myös häikäisevä lukkarimme Mikko Lahtinen.
Haataja ei ole lisäksi ainoa paluumuuttaja, vaan myös Litmasen Heikki on ainakin minun tietääkseni Savon poikia. Kyllähän se vaan on niin, että se on kunnia-asia edustaa oman kotialueen joukkuetta, vaikka se ei nyt ihan olekaan SiiPe. Mutta kyllähän se on kuitenkin Savon puolesta aina todella mukavaa tapella. Toivotaan että Teemu antaa kotiseutunsa eli Pohjois-Savon omalle miesten superpesisjoukkueelle parhaan mahdollisen panoksen!
Jos kerran olet KiPan faneja niin tiedät varmaan nämä huhut Kiteen ensi kauden jokereista. Onko kylmänviileä sivaltaja Jere Dahlström tulossa Karjalaan?
Älä edes uneksi siitä, että KiPa löisi Puijon ;)! Ensi kesänä kajahtaa Savosta eikä Karjalasta päin! Mutta toivottavasti me Itä-Suomen porukat laitettaisiin näille muille hanttiin, eli onnea vaan Joensuulle ja ennen kaikkea KiPalle! KiPa on aina ollut mun sydäntä kans aika lähellä, sillä moni meidän sukulainen asuu siellä Kiteellä päin... - Kipa
Aulis kirjoitti:
Se kai siinä Haatajan siirtymisessä Kuopioon oli varmaan yks tärkeimpiä kriteereitä että Teemu pääsi "takaisin kotikonnuille". Haatajahan on legendaarisen SiiPe:n pesiskoulun käyneitä miehiä, kuten myös häikäisevä lukkarimme Mikko Lahtinen.
Haataja ei ole lisäksi ainoa paluumuuttaja, vaan myös Litmasen Heikki on ainakin minun tietääkseni Savon poikia. Kyllähän se vaan on niin, että se on kunnia-asia edustaa oman kotialueen joukkuetta, vaikka se ei nyt ihan olekaan SiiPe. Mutta kyllähän se on kuitenkin Savon puolesta aina todella mukavaa tapella. Toivotaan että Teemu antaa kotiseutunsa eli Pohjois-Savon omalle miesten superpesisjoukkueelle parhaan mahdollisen panoksen!
Jos kerran olet KiPan faneja niin tiedät varmaan nämä huhut Kiteen ensi kauden jokereista. Onko kylmänviileä sivaltaja Jere Dahlström tulossa Karjalaan?
Älä edes uneksi siitä, että KiPa löisi Puijon ;)! Ensi kesänä kajahtaa Savosta eikä Karjalasta päin! Mutta toivottavasti me Itä-Suomen porukat laitettaisiin näille muille hanttiin, eli onnea vaan Joensuulle ja ennen kaikkea KiPalle! KiPa on aina ollut mun sydäntä kans aika lähellä, sillä moni meidän sukulainen asuu siellä Kiteellä päin...Taitaa olla vaan huhupuhetta että Jere Dahlström tulisi Kiteelle? Uskon että kipan lantit meni Kohoseen ja Partaseen, eli ainakaan mitään "nimimies" kotiuttajaa ei liene tulossa? Jussi Pulkkinen,Mika Laukkanen ja Jukka Holttinen ovat kipan lyöjäjokerit, eli omilla jatketaan.
Toivotaan Kuopiolle menestystä tulevalle kaudelle, ja vielä erityis kiitokset Heikki "Litti" Litmaselle menneistä mainioista kipavuosista! - kenttää.
Kipa kirjoitti:
Taitaa olla vaan huhupuhetta että Jere Dahlström tulisi Kiteelle? Uskon että kipan lantit meni Kohoseen ja Partaseen, eli ainakaan mitään "nimimies" kotiuttajaa ei liene tulossa? Jussi Pulkkinen,Mika Laukkanen ja Jukka Holttinen ovat kipan lyöjäjokerit, eli omilla jatketaan.
Toivotaan Kuopiolle menestystä tulevalle kaudelle, ja vielä erityis kiitokset Heikki "Litti" Litmaselle menneistä mainioista kipavuosista!Haataja taas pelastamassa Puppea ja Teemu ensi vuodeksi Hyvinkäälle.
- Naukki
kenttää. kirjoitti:
Haataja taas pelastamassa Puppea ja Teemu ensi vuodeksi Hyvinkäälle.
Mistäs tuollainen tieto on peräisin? Olisi kyllä todella hyvä, jos Teemun pesisura jatkuisi...Puijolla ei mennyt tänä kesänä ihan nappiin...!!!
- tero s s-järvi
ettei toi sotkamo saa joukkuetta kasaan
sieltä saatte lukkarin
eiks se oo teijjän miehii- che
Sojyn joukkue on jo kasassa!
- joo totta on ja ja
sotkamo ei saa joukkuetta tai sais jonkunlaisen ei vain oo rahhoo
luopuut sarjapaikasta ja pellaavat piirisarjassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1721137
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132857- 84793
- 51738
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55549Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?37541Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä296538Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215489Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45482- 49477