mikähän kumma siinä on kun joku laihtuu aivan mahdottoamsti VHH:lla? ja toisen ei juuri lainkaan (itse kuulun tähän jälkimmäiseen ryhmään). Itse rehellisesti ihmettelen sitä,ettei sillä lihokkaan. Kai sitten rasva tulee ja menee,sehän näyttää olevan ikuista...
miksi ei kaikille VHH
tepsi?
171003
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Se mitä olen seurannut kijoittelua, niin vain pieni osa vhh:ta kokeilleista ei ole onnistunut pudottamaan painoaan.
Olen myös lukenut että hyvin harva on saanutpysyviä tuloksia vaikkapa painonvartijoissa, mutta miksi et ole siitä huolissasi?
Ei toimi mullakaan, joten heitin moisen höpsötyksen huut helvettiin ja aloin syödä normaalia sekaruokaa ja kas kas, ei paino ole noussut silläkään eikä pudonnut.
tiedän noin 5 henkilöä joilla vhh "ei ole toiminut". Kumma juttu että te kaikki kirjoitatte juuri tällä palstalla ja vastaatte viesteihin muutaman minuutin viiveellä. ;)
Höpsötystä minäkään en suosittele kenellekään, eli esim painonvartijoita tai Iltalehti-dieettiä. Vhh:ta sen sijaan voin suositella lähes jokaiselle terveelle ihmiselle.
On muuten kumma miten ihmiset luulee että saisivat painonsa putomaan palaamalla entiseen ruokavalioon. No täällä kaikki on tietysti mahdollista, on tää suoli24 vaan niin ihmeellinen maailma. ;)
http://koti.utanet.fi/~paula/kotikokkeli/rompusta.html
kommentoin, että eikös palstan aihe ole VHH, eikä suinkaan Painonvartijat?
Miksi et huomattele niistä viesteistä joissa ei ole sanaakaan VHH:sta? Minun viestini asian sentään koski palstan aihetta toisinkuin yksikään sinun viesteistäsi.
tietäisikin kaikki ihmiselimistön kiemurat niin olisikin aika viisas. Mutta todellakin, minäkin olen kuullut niistä jotka eivät laihdu vhh:lla vaikka kovasti haluaisivatkin. Sitä en sitten taas tiedä minkälaista se vhh heillä on...
Itse päädyin sattuman kautta tähän vhh-ruokavalioon ja onnistuin laihdutuksessani jota olin vuosia yrittänyt normaalikonstein. Nyt kohta kolme vuotta takana ja paino pysynyt hyvin kurissa.
http://koti.utanet.fi/~paula/kotikokkeli/maissit.htm
Paulatädin viestejä ei kannata lukea, eikä varsinkaan hänen kaupallisia linkkejään. Ylläpito muuten poistaa kaikki hänen mainosviestinsä kunhan joku viitsii pyytää niitä poistettavaksi!
Miksi pyytä poistamaan hyviä viestejä? Krrankin jotain yllätyksiä tälläkin palstalla
Mitä hyvää niissä on?
Miten ne liittyy palstan aiheeseen?
http://uutiset.msn.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Tutkimus Henkinen väkivalta voi olla ruumiillista pahempaa/1135241670456?ref=msn
Erään firman lihatuotteita ja toisen kirjoja jne.
Tämä on mainostuskanava jossa ammatti-ihmiset kierosti rivien välissä mainostavat milloin pekonia ja milloin hengenravintoa.
No eihän se tepsi, ellei osta kaikkia kirjoja ja mainosta niitä. -ei toimi myöskään, ellei kirjoita tänne oikeita ruokia.
Jotkut toteuttavat vähähiilihydraattisen ruokavalion päin honkia. Silloin on turha edes uneksia laihtumisesta.
Nämä samat ihmiset eivät tosin laihdu millään muullakaan ruokavaliolla, koska he eivät todellisuudessa viitsi perehtyä ravintoasioihin millään tavalla.
Eli
1. Osta VHH-kirja
2. Osta VHH-keittokirja
3. Osta lisää VHH-aiheisia kirjoja
4. Osta, osta, osta....
Laihtumisesta on silti turha uneksia muuten kuin lompakon osalta. Miksei voisi valita keinoa jossa ei ole sen tuhannen sääntöä ja rajoitusta kuin VHH:ssa.
Suomessa on myös toimiva kirjastolaitos.