Varautukaa, keväällä se alkaa!
Keväällä irtisanomiset alkaa !
Kumpulaisille monoa
122793
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
On tässä tullu jo kateltuaki uusia töitä.... perseestä vain ku tääl on melkein kaikki firmat jollain lailla kytköksissä kumpuun niin mitens sitä mihinkään töihin enää ku muutki firmat joutuvat laittaa luukut kii.... hmmm... mitä iso edessä sitä pienet perässä.. Oiskohan tuo Oulu kiva paikka?
jos se saa sulle tuollaisen stondiksen aikaan. siinäpä alkakoot.
Toivottavasti sullekkin kevätaurinko tuo helpotusta tuohon masennukseen.Obama pelasti meidät just lamasta.Seuraa uutisia Toope.
vähennykset alkanu..sopimuslaiset kartanolle vuoden vaihteessa ja vuoroja pois..ettekö ymmärrä.. tuskin paluuta kovin äkkiä 5-vuoroon!!Mutta poijaat tää on nyt tätä..ja joka puolella kohta!!Olokaa visuina niin kyllä se siitä... :)
kyllä se aurinko keväällä taas nousee ja kumpu tuottaa KOVAA tulosta ja jätkät tienaa niin vitusti ja ostelee kaikenmaailman vekottimia kyllä siinä visua vituttaa,,,,,,sun muuta,,,ps ei saa kajehtia sitä mihin itekki pystys ...jos vain jaksais aamulla herätä,,,,,toinen ps se masinooli on tarkoitettu pissapoikaan,,,,,
kukas sitte tankkaa sulle auton, ko isälläs ei ole enää työpaikkaa? Saathan sä ehkä kuitenki työttömyyskorvausta, ko isin tulot ei enää vaikuta siihen..
irtisanomiset jokapuolella!!Tai ethän sä ymmärrä ku olet työtön luuseri nolla!
tuskin irtisanomisia mutta lähtis tämä saatanan tyhmä vuoromuutos vittuun. piti kolmeksi kuukaudeksi sotkea vuorolaisten kaikki suunnitelmat lomat, päivähoito... ym. kaikki joiden kans jutellu olisi toivonut pakkolomaa mutta koska päivävuorolaiset päättää niin tietysti tälläinen päätös joka ei koske heitä itseään.
Lopettakaa tuo narina! Vuorolisäthän on vain palkanlisiä. Ei niiden varaan voi laskea.Saattepahan olla enemmän perheen parissa viikonloppuisin. JA toiseksi. Ei niitä iritsanomisisa tule. Ehkä vähän aikaa lomautuksia kesälomien jatkoksi, jotka varmaan saatte pitää kaikki vähän etupainotteisesti jo toukokuun alusta asti. Ja kertyvät vuoden pekkaset myös alta ppois. Näin ei tule niin pitkiä lomautuksia. Mutta irtisanomisiin ei varmasti mennä. Nou hätä! Aina on kunnon terästä tarvittu! Ei nyt mikään maailmanloppu tule!
...yllekirjoittavalla vuorotyöläisella liikaa rahaa, kun noin toivoo pakkolomia. Onhan se hyvä, että joillakin on asiat noin hyvin.
Mistälähtien vuoromiehillä on pekkasia kertyny? Rahana ne on tähän menessä maksettu.
Niin taitaa olla joo ku lomalle hinkuvat vai eikö nuo tollot tajua et paremmin ne tienaa sama missä vuorossa ne töissä kulkevat ku olemalla pakkolomalla. No eiköhän ole sitte toinen ääni kellossa jos keväällä todella on sellainen tilanne et kumpu laittaa lunkat kiinni ja kaikki lähtee kotio... ei jää ees paljon puhutut paloryhmät ku sanotaan vaan et viimenen mies sammuttaa lähtiessä valot.