En ole mikään varsinainen naisteniskentäekspertti, mutta maalaisjärjelläkin pitäisi ymmärtää, että tämä toimii;
- älä vaivaudu baarin upeimpien naaraiden juttusille
- älä ole liian humalassa (sopivassa NOUSUhiprakassa olisi hyvä olla)
- yritä näyttää iloiselta
- OLE pääpiirteittäin OMA ITSESI. Teeskentely paistaa helposti läpi ja siten antaa höntin vaikutelman itsestään.
- ylistä naista paljon, mutta EI liikaa! Kehu hänen ulkonäköään.
Eiköhän tämän luulisi toimivan. Rohkeasti vain juttusille, tod.näk. on seuraavaksi yöksi seuraa.
- älä vaivaudu baarin upeimpien naaraiden juttusille
- älä ole liian humalassa (sopivassa NOUSUhiprakassa olisi hyvä olla)
- yritä näyttää iloiselta
- OLE pääpiirteittäin OMA ITSESI. Teeskentely paistaa helposti läpi ja siten antaa höntin vaikutelman itsestään.
- ylistä naista paljon, mutta EI liikaa! Kehu hänen ulkonäköään.
Eiköhän tämän luulisi toimivan. Rohkeasti vain juttusille, tod.näk. on seuraavaksi yöksi seuraa.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Minuun tuo ei ainakaan tehoa, inhoan miehiä, jotka tulevat ylistämään ulkonäköäni ja kun kuulevat alastani, niin ylistyksellä ei ole loppua. Mutta...kuulunkin tuohon baarin upeimpien naisten ryhmään..
Tuo ylistäminen tehoaa kyllä taviksille, joilla on huono itsetunto ja jotka ovat otettuja jokaisesta kohteliaisuudesta, mitä miehiltä saavat. Silloin voi myös piparia lohjeta.
veit sanat suustani tuossa ulkonäköasiassa.
muuten aika.Muuten iskutapa ihan ok.
.... jeesus mikä narttu....hoh hoijaaaa
Juuri tämänlaisten muijien takia on moni baari-ilta mennyt v....iksi!
..minulle katkera olet. Kun tavoittelee oman tasoistaan muijaa, niin baari-illasta voi tulla hyvinkin antoisa myös sinulle.
Mikäköhän siinä on että (varsinkin nämä "hyvällä itsetunnolla" varustetut) naiset olettavat että se on jotenkin heistä kiinni että lohkeeko piparia?? Noita piparintyrkyttäjiä tuntuu olevan joka paikka täynnä.. kuvittelevat et jos vähän päästää kaveria liukkaille, niin mies on heti myyty... voi voi... kyllä siihen vaaditaan aika paljon enemmän kuin yks pipari ennenkuin tosimiestä mihinkään viedään... aika usein, ja varsinkin näillä upeimmilla, tuntuu noi MIPSit loppuvan ihan liian aikaisin kesken.. ei pääse tosipelit ees alkamaan ennenku tulee jo penkkikomennusta. Tosin... poikkeuksiakin on.. onneksi!
Otsikosta asia selvinnee. Miten löydän piparisi, sinusta ei ole niin väliä?
Ettei vaan jäisi epäselväksi, niin minä olen hyvinkin tarkka kenelle piparia lohkeaa..Joten kiitos ei :)
Vinkki: Käytä noita iskemisvinkkeja baarissa taviksiin niin johan irtoaa :P
Ei millään pahalla, arvoisa Riikka, mutta tuo "kuulun itse tuohon baarin upeimpien naisten ryhmään" paljasti juurikin kaiken mitä kahden sievän korvasi välissä liikkuu...
Kolme ensimmäistä asiaa joita "Riikka" ajattelee aamulla: 1. Minä, 2. Minä, 3. Minä.
Puhut taviksista ja upeasta ulkonäöstäsi. Voi herranjestas. Juu-u, varmaan ympärilläsi pyörii baarissa miehiä kuin kärpäsiä. Ja varmaan sinä saatkin siitä jotakin. En tiedä.
Mutta köyhältä elämäsi kuulostaa, kun tollaisten asioiden ympärillä pyörii.
Ei voi kuin sanoa että säälittää.
Tuollaiseen naiseen en koskisi pitkällä tikullakaan.
Elämäni on kaikkea muuta kuin köyhää, minulla on upea ura juuri urkenemassa, ihania ystäviä, olen terve, asiat ovat hyvin. Tuossa olet juuri oikeassa, että minäminäminä; se on minun mottoni :P
Ja minä en harrasta yhdenillanjuttuja, ne eivät sovi minulle. Iso egohan minulla on, jos mies ei sitä kestä, niin se ei ole minun ongelmani. Vahvat naisethan voivat olla "pelottavia" ;)
ei kukaan halua sinun tasoistasi. kukaan ei pidä itserakkaista, paitsi sinä itse. onneksi jokaisessa baarissa on usein jokunen oikeasti kiinnostava, palavasilmäinen, positiivinen ja sisältäkin kaunis nainen!
sinun pelkkää kuortasi ei kukaan halua kuin ehkä yhden yön rassailuun - jos siihenkään. ja sekin kuori rapistuu kun kello käy...
hyvää jatkoa silti.
Luulen, että tämä kyseinen Riikka viestittelee tänne vain provosoidakseen, en jaksa uskoa, että kukaan oikeasti voi olla noin täynnä itseään!
No ei se nyt noin mee..
Ensi otetaan aivan hillittömät persekännit ja sitten mennään sönköttämään baarin näteimmälle misukalle kaikkea "järkevää" ja aamuyöstä sitä saakin sitten bylsiä kämpällä! Tää toimii aina!
kysymys itseluottamuksesta vaan siitä että kaikki ei pidä imartelusta. normaalia jubailua ja läpänheittoa:)
TÄmä on minun tyylini. Siis ei se jumalaton räkäkänni vaan se, että menen puhumaan ihan vaan jostakin. Tärkeintä on, ettei suunnittele mitään puheenaiheita etukäteen. Huumoripitoista puutaheinää ja pieni flirtti siihen sekaan, jos ei siihen lämpene niin ei ole mun tyyppiä.. ;)
oikea tyyli ja asenne:) toivottavasti törmään
suhun baarissa....
Kiitoksia kannustuksesta! ;)
Lisäisin vielä että wanhat kunnon käytöstavat eivät ainakaan pahenna tilannetta. En nyt mitään snobbailua tarkoita mutta jos ovet avaa naiselle ja tarjoaa vaikka juoman ja niin edelleen.. Joka ei tiedä mitä käytöstapoihin kuuluu niin voivoi! :)
Ei ihan noinkaan.
Ensi otetaan aivan hillittömät persekännit ja sitten mennään puristelemaan baarin näteintä misukkaa välittämättä sen vieres istuvasta jätkäkaverista. Lopuksi aletaan viskelemähän tuoppeja ympäri baarin ja aiheutetaan joukkotappelu. Aamuyöstä sitten makoillaan kopin nurkassa valtionmajoituksessa! Tää toimii aina!
Ulkonäön kehuminen on ahdistavaa. Mikä ihme on kun miehet luulevat, että nainen suurinpiirtein "käynnistyy" tai "herää henkiin", kiinnostuu, tms. kun naisen ulkonäköä kehuu. Minua se ainakin ärsyttää mitä suuremmassa määrin. Hitto en minä ole kiinnostunut miehistä, jotka on kiinnostunut siitä minkä näköinen minä olen. Mutta mies joka olisi kiinnostunut siitä kuka minä olen, niin johan heräisin minäkin.
EHkä se joihinkin naisiin tepsii, mutta alkaa oleen niin läpinäkyvä mielistely ele, ettei taida fiksuihin naisiin enää tehota.
Ja miehen tulee olla ehdottomasti ihan kokonaan oma itsensä, ei mitään hiton viilaamista ja peittelyä, siinä sitten molemmat tietää heti ketä kumpainenkin ovat ja saa tehdä oikeilla perusteilla päätelmänsä, että passaako vai ei.
Ulkonäön kehuminen ei ainakaan auttaisi minun kohdalla, mutta ehkä isketkin vähän toisen tyyppisiä naisia. Tiedän, ette ole mikään missityyppi ja tosi kaunis, mutta en minä sitä tietty mieheltäkään vaadi. Ihan kaikki normaali jutustelu ja vaikka paukun tarjoaminen lähtee paremmin. Tosi kännissä ei kannata olla.
ulkonäön kehuminen tehoaa vallan hyvin sellaisiin ihmisiin, joiden mielestä he ovat maailman kauneimpia. Nämä näkyy kauas varsinkin tanssilattialla. Tanssia ei osata paskaakaan, mutta niitä omia parhaita puolia tuodaan esiin sitäkin enemmän.
luulen, että ulkonäon kehuminen tehoaa ehkä kuitenkin enemmän niihin, joilla on huono itsetunto tai jotka eivät muuten sitä usein kuule. (En siis tiedä varmaksi, onko asia näin, kun itse en naisia iske.;)
Avausrepliikkinä epäilen kauniiksi kehumisen kuitenkin toimivan vain äärimmäisen harvoin tapauksessa kuin tapauksessa.
Minusta se on ainakin niin läpinäkyvä ja mielikuvitukseton iskuyritys, että suorastaan etoo... (Anteeksi vaan...) On kiva edes kuvitella, että mies olisi todella kiinnostunut sinusta IHMISENÄ.;)
Erityisesti kauniiden silmien ylistäminen saa minut jostain syystä takajaloilleni. Epäilyttävää... Olkaa nyt rehellisiä: Katsooko joku mies jotain "ihania silmiä" ihan tosissaan lumoutuneena..?!
Eihän tuntemattomasta ihmisestä tiedä muuta kuin sen mitä ulkonäöstä voi (yrittää) päätellä. On vaikeaa olla erityisesti kiinnostunut jostakusta ihmisenä (muun kuin ulkonäön perusteella), kun ei ihmisestä mitään tiedä.
Entä mitä pitäisit perinteistä "hei olet todella kaunis" -replaa persoonammista avauksista? Esim jotain tyyliin
"Sulla on toooosi söpöt letit jotka huutaa 'vedä mua'" *vetää leteistä*
TODELLA persoonallista!;) Ois upeaa nähdä, miten toimis baaritiskillä käytännössä!:)
Ei mutta vakavasti puhuen.. Oot kyllä ihan oikeessa siinä, et ulkonäköhän se on, mikä ekana pistää silmään.. Mut ei se kuitenkaan välttämättä tarkota sitä, et just kauneutta ois pakko heti ensimmäisenä kommentoida... Kai sen keskustelun jotenkin muutenkin vois alottaa, vaikka tytön ulkonäöstä tykkäiskin...?
No, mut ihmiset ptää tunnetusti erilaisista asioista, joten kai sitä voi sitten yhä edelleen pitää klassisena ja toimivana (?) iskureplana..:)
TODELLA persoonallista!;) Ois upeaa nähdä, miten toimis baaritiskillä käytännössä!:)
Ei mutta vakavasti puhuen.. Oot kyllä ihan oikeessa siinä, et ulkonäköhän se on, mikä ekana pistää silmään.. Mut ei se kuitenkaan välttämättä tarkota sitä, et just kauneutta ois pakko heti ensimmäisenä kommentoida... Kai sen keskustelun jotenkin muutenkin vois alottaa, vaikka tytön ulkonäöstä tykkäiskin...?
No, mut ihmiset ptää tunnetusti erilaisista asioista, joten kai sitä voi sitten yhä edelleen pitää klassisena ja toimivana (?) iskureplana..:)
...joka sana, tosin itse kuulun siihen ryhmään, johon ulkonäön kehuminen tehoaa. Kun kuulen jonkun sanovan minua hyvännäköiseksi, se on IHANAA!
jos näät esim jossain muualla kuin baarissa taijotain? baarissahan se on toosi helppo vetästä vähän laitamyötäses niin ei tarvi kunnolla miettiäkään mitään
piparin hakureissulla helppoihin naisiin.
Mutta älykäs nainen ei huoli miestä,joka käyttää vanhoja kuluneita kikkoja edes sänkyynsä.