galluppi.
1. Peitteletkö(tai saatteletko pikemmin) puolisosi sänkyyn, vai menettekö yhtäaikaa, vai saako mennä ihan keskenään nukkumaan?
2. Onko farkut lenkkeilyasuste, vai onko tuulipuku must-juttu, että kaikki tietää varmasti sen käyttäjän olevan reippailemassa?
Pieni ja nopee
10
343
Vastaukset
- vai mikä?
- Jos panettaa, niin sänkyyn mennään yhtä aikaa. Nukkumaan mennään omia aikojaan.
- Vedän raakasti farkuissa, jos en aio juosta/hikoilla. 1. Menköön ihan issekseen
2. Lenkkeily? Ööö, tuota...mitä se on? Onks se jotain syötävää.1. Kyllä mä joka ilta käyn sänkyynpäin viel pusuttelemassa tai siis silloku oon kotona ku toinen menee koisaamaan.
2. Mun mielestä farkut kelpaa kävelyenkille ihan hyvi.- En.kerro
1. Useimmiten mennään yhtäaikaa, saa yksinkin mennä (miun on pakko joskus mennä kun joudun nousemaan niin aikaisin). Nykyisin meillä on aina se kolmas pyörä sängyssä ja kipittää perässä nukkumaan. Mulkaisee pahasti jos ei pääse mukaan ja tekee herjaa yöllä :D
2. En ole koskaan lenkkeilly farkut jalassa. - gips
Ykköseen en tiedä vastausta.
Kakkonen on yks hailee. Hyvä kun tiedän itse. - uk-ko
1. Peittelen / saattelen. Nukkuminen on jännä asia: hyvin intiimiä hommaa parisuhteessa. Siihen kannattaa panostaa. Juur tämmöisistä pienistä asioista syntyy sitä hyvää mieltä.
2. Farkut on ihan hyvä lenkkeilyasuste. Farkut jalassa voi myös ajaa polkupyörällä ja vaikkapa luoda lunta. - scale
1. En saattele. Se on sitten eri asia, jos mennään "nukkuun".
2.Itellä on reippaillessa maastopuvun housut ja takki sään mukaan. - samina
1. Peitteletkö(tai saatteletko pikemmin) puolisosi sänkyyn, vai menettekö yhtäaikaa, vai saako mennä ihan keskenään nukkumaan?
Tottakai peittelisin,jos olis joku peiteltävä - tai sitten en.
2. Onko farkut lenkkeilyasuste, vai onko tuulipuku must-juttu, että kaikki tietää varmasti sen käyttäjän olevan reippailemassa?
Lenkkeillessäkin tuulipuku (ja korkokengät)! - M49...
1. yhtäaikaa.
2. ei koskaan farkkuja vapaa-aikana, ainakaan lenkillä. Reippaillessa voi käyttää ihan mitä tahansa, eihän sitä kukaan ole näkemässä...
En omista tuulipukua, ulkoiluvaatteita kyllä. - cookos
1. No comments
2.farkut ei oo koskaan lenkkeilyasu, ja tuulipuku..no, jos ei oo pakkasta. kesällä mielimmin trikoot, talvella toppikset, syksyllä ja keväällä tuulipuku.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1131135
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89854Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede18669Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat275642- 77608
- 61597
- 104584
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.49523- 26522
Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet89445
