Miksi miehet on tunteettomia sikoja?

Missä on kaikki kunnolliset ja kiltit miehet? Miksi niitä ei ole missään?
191895
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

ja kiltit miehet ovat pöydissä istustkelemassa keskenään, tunteettomat siat ovat vonkaamassa sinulta. Tunteettomuus maksimoi uskalluksen vongata.

Äänestä
  • Tunteettomuus maksimoi uskalluksen vongata??? Täh! Vastauksesi mukaan kiltti mies ei halua/uskalla lähestyä naista. Tuon takia naiset eivät tarjoa tai kysy! Heidät tyrmätään, juostaan karkuun tai leimataan jakorasiaksi, ja kaikki ovat onnellisia!

    Äänestä

  • lalkskljsdhgh kirjoitti:

    Tunteettomuus maksimoi uskalluksen vongata??? Täh! Vastauksesi mukaan kiltti mies ei halua/uskalla lähestyä naista. Tuon takia naiset eivät tarjoa tai kysy! Heidät tyrmätään, juostaan karkuun tai leimataan jakorasiaksi, ja kaikki ovat onnellisia!

    Tunteettomuus maksimoi uskalluksen vongata = ei tunteita --> ei tunne häpeää ?

    Äänestä

Jos ei niitä tapaa (tai ei tiedä jos tapaa), voi tuntua siltä ettei niitä ole. Mutta älä huoli, on niitä.

Hyvä konsti on miettiä millä tavalla "vääränlaisia" miehiä on tullut tavattua ja MIKSI kyseiseet ihmiset ovat tiellesi sattuneet. Hyvällä tuurilla voit keksiä mikä yhtälössä menee väärin, miksi houkutat ikäviä tyyppejä. EI se ihan sattumaakaan aina ole.

En tarkoita että sinussa olisi vikaa, älä suutu, vaan sitä että jossain kohtaa joko saatat tiedostamattasi itse sabotoida mahdollisuuksiasi, tai... tai sitten sinulla on oikeasti voinut olla vain aivan silmittömän huono tuuri.

Hyviä on, ne pitää vain löytää.

***

Äänestä

koska ei ole läheskään helppoa olla se "tunteellinen" mies..häviää aina kamppailun sille toiselle vaihtoehdolle!
Kysyntä ja tarjonta ei todellakaan aina kohtaa.

Äänestä

Minä ainakin luovutan!katsotaan sitten uudestaan 10 vuoden päästä!kun namu perseet on tarpeeksi kärvistelleet sikojen kanssa!

Äänestä

They are among us.

Tristar oli kirjoittanut kattavammin, joten voit lukaista sen uudelleen. Ehkä myös perustaviksen ainakin osittain paikkansa pitävän huomautuksen.

Äänestä

miks naiset on tunteettomia lumppuja?

yksi kunnolinen riittäis mulle loppuelämäksi.

Äänestä

Kiltit ja kunnolliset? Naiset kun kysyvät missä tällaiset miehet ovat on sama kuin kaataisivat purkin fairya akvaarioon ja ihmettelisivät miksi kaikki kalat kuolivat.

Kiltteys ja kunnollisuus karsitaan nuoresta miehestä enemmän tai vähemmän kovin ottein, kultakin kuitenkin vuorollaan ja jäljelle jää sitten joko katkera paskiainen tai lipevä playeri joka sanoo juuri sen mitä nainen haluaa kuulla.

Kunnollisuus ja kiltteys vihonviimeisenä kuitenkin kannattaa.

Äänestä

Minä olen oikea!


Taas tua idiootti kirjoittaa minun nikillä.. :(

Äänestä
  • No rekkaa, hyvä mies, rekkaa...

    Äänestä

...vika on sussa jos vedät pelkkiä "sikoja" puoleesi..?! ;)

Äänestä

kärsii sosiaalisista peloista, eikä hakeudu sosiaalisiin kontakteihin kovinkaan usein.
Niitä on koulussa, busseissa, kirjastossa ties missä.

Mutta ne jää usein äänekkäiden nuorisorikollisten jalkoihn, eikä niitä huomaa helposti.
Ne on hijaisia, mutta kun nille puhuu ne muuttuu ihan loistotyypeiksi.

Ne saattaa muuttua playereiksi ja erittäin lipeviksi, tai muuten vain sioiksi kun ymmärtävät ettei kukaan tule heitä kotoansa hakemaan.
Kuitenkin heissä säilyy tietty herkkyys,vaikka näyttäisivät miten masentuneilta tahansa.

Äänestä
  • noinkin.

    Äänestä

  • kiltteyttä nössöyteen, kiitos.

    Äänestä

Kunnollinen ja kiltti mies voi löytyä vaikka tavaratalosta koluamassa CD ja DVD hyllyjä. Saanko kysyä, että millä tavalla sikamaisia miehet sua kohtaan on olleet?

Äänestä

Tuo nimimerkkisi "neiti namu perse" kilahtaa pahasti korvaan ja tulee tietyntyyppinen naisrotu mieleen. Ehkäpä sä käyt väärissä paikoissa ja vedät kuin magneetti tietyntyyppisiä miehiä puoleesi.

Äänestä

Siksi koska naiset odottaa että miehessä on "särmää" (=naisten oma termi kovalle kundille). Kunnon miehet saa pakit tai et edes huomaa heitä, kun heissä ei ole särmää.

Äänestä
  • huolehtia ulkonäöstään ja siksi eivät sytytä. Ne kelpaa hyvin kavereiksi mutta ei sen enempää. Ja monet ei ymmärrä sitäkään että näissä jutuissa nainen haluaa tuntea itsensä naiseksi aina toisinaan. Pitäisi josku käsitellä naista naisena, turhamaisena otuksena joka lämpiää miehisen miehen miehisestä kohtelusta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Neiti namu perse kirjoitti:

Missä on kaikki kunnolliset ja kiltit miehet? Miksi niitä ei ole missään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu