3 kokemusta rikkaampana

no niin, onpahan mullakin kokemuksia jaettavana ulkomaalaisista:

ensimmäinen afrikkalainen poikaystäväni oli täysin pelimies ja potkasin hänet pellolle.

toinen afrikkalainen poikaystävä oli työnarkomaani ja ajatteli vain rahaa. tai oikeastaan minun rahojani...

kolmas kokemus katosi, ennenkuin edes sain tietää koko nimen:D

no, nyt kaiholla muistelen suomimiestäni, joka oli sentään vain juoppo ja sosiaalipummi.
91014
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Laskeskelin juuri että 77% mieheistäni (niin suhteet kuin yhdenillanjututkin) on ollut ulkomaalaistaustaisia (ympäri maailmaa), joten kokemusta on. Suomalaisiin miehiin verrattuna olen todennut, että useissa ulkomaalaisissa miehissä on enemmän huonoja puolia, mutta myös enemmän hyviä puolia. Näin ollen suomalaiset miehet ovat tavallaan "tylsempiä". Mutta loppujen lopuksi kaikkihan me olemme vaan ihmisiä, taustaan katsomatta.

Äänestä

Ohhoh. Todellista laatutavaraa olet miesystäviksesi valinnut. Taidat olla
joku pullea amisblondi, jos sinulla ei ole saumoja muihin kuin tuollaiseen
roskasakkiin?

Äänestä
  • Mielipiteensä kullakin. En ole amis, enkä pullea, mutta blondi olen. Hyvä että edes yksi arvauksista osui oikeaan.

    Äänestä

  • Ja eihän kaikkea pidä niin tosissaan ottaa, kunhan pohdin elämän realismia. Sitähän se on, ei kukaan ole täydellinen. Enkä kyllä haluaisikaan.

    Äänestä

Jos mieskokemukset ovat olleet tuota luokkaa, niin kannattaa katsoa tarkasti myös sinne peiliin. Miksi lankeat sontaläjiin? Millä perusteilla miehesi valitset?

Äänestä
  • Mieheni ovat olleet hyviä, en voi edes valittaa. Mutta eivät täydellisiä, kuten en minäkään. Lähinnä tarkoitin ulkomaisten miesten tempperamenttia, joka saattaa yllättää. En siis hakeudu sontaläjien joukkoon, vaan ihan perusmiesten. En kyllä myöskään kiiltokuvapoikien, sen voin myöntää.

    Äänestä

  • Samaa voisi tietysti suositella useimmille palstan naisille. Tuskin aloittaja paljoakaan muista täällä olevista poikkeaa.

    Äänestä

  • myös.. kirjoitti:

    Samaa voisi tietysti suositella useimmille palstan naisille. Tuskin aloittaja paljoakaan muista täällä olevista poikkeaa.

    Se,että on suomalaisella naisella on ulkomaalainen mies tarkoittaa,että nämä vaimot ovat kaikki hyvin samanlaisia? Kaikki "samanlaiset ulkomaalaiset" löytävät "samanlaiset suomalaiset naiset"? Mikähän sinuakin noin harmittaa ettei tuon järkevämpää juttua tullut tänä aamuna mieleen?

    Äänestä

voi sua raukkaa. Minä uskon jonain päivänä löydät oikean miehen. Sinä rakastut häneen ja hän rakastaa sinua. Älä anna huijarille tilaisuutta

sinä pystyt parempaan kuin kukaan muu

menestystä sinulle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mokupatja kirjoitti:

no niin, onpahan mullakin kokemuksia jaettavana ulkomaalaisista:

ensimmäinen afrikkalainen poikaystäväni oli täysin pelimies ja potkasin hänet pellolle.

toinen afrikkalainen poikaystävä oli työnarkomaani ja ajatteli vain rahaa. tai oikeastaan minun rahojani...

kolmas kokemus katosi, ennenkuin edes sain tietää koko nimen:D

no, nyt kaiholla muistelen suomimiestäni, joka oli sentään vain juoppo ja sosiaalipummi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu