17.6. 2009 Nähdään!
Kävihän tuuri. Lapsityövoimalla netin kautta 2 lippua. Perkule olis saanut pari lisääkin, mutta piti maksaa samantien eikä nuorisolla riittänyt rahat enempään.
JEEEE silti!
Kävihän tuuri. Lapsityövoimalla netin kautta 2 lippua. Perkule olis saanut pari lisääkin, mutta piti maksaa samantien eikä nuorisolla riittänyt rahat enempään.
JEEEE silti!
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kaveri ei edes päässyt sisään sivuille,kun oli niin jumissa,alkoi yrittää jo varttia vaille,ja ensin pääsi ja sitten putosi yhtäkkiä.Kohta ilmoitettiin:METALLICA täyteen varattu(!!???!!)
Onneksi olin itse jonossa,ja kaverin mies,ja minä sain ne liput meille kaikille!Joku kertoi,että kaveri yrittää töissä rinnakkain 3 eri tietokoneella,eikä päässyt varaamaan-eli tosi mäihä teitin nuorisolla!
joo,mullekkin kävi noin,jonotin tunnin ja pääsin läpi mut putosin samantien, kiva selittää 11v tulevalle claptonille et ahneet tädit ja sedät osti liput vain myydäkseen ne voitolla, en minä valita mutta kylläpä kyrsii,sanottiin vanhassa ohjelmassakin
Meille kävi 2v sitten vähän sama,kun piti viedä 14v kummipoika,muusikon alku(nyt jo soittelee bändissä ja pyrkii musiikkilukioon)Metallican keikalle,eikä saatu lippuja.Kävin kuukauden ajan joka päivä kysymässä Sokoksella lippuja,ja yksi päivä ne sanoivat:Juu,olisi kolme lippua!Ois tarvittu 5,mutta otettiin ne 3 ja poika pääsi konserttiin ja me myös.Se nainen sanoi,että nettiin ei ehditä laittaa,kun tulee peruutuksia,ne liput menee käymällä lippupalvelussa tai puhelimessa,jos tyyliin alta 100 paikkaa.Kannattaa pitää mielessä!
Tuohan kasvattaa vain luonnetta. Seuraavan kerran ko. kitaraviikari onkin varmasti valmis taistelemaan lippunsa eteen vähän hanakammin, kuten vaikkapa jonottamaan tuntikaupalla tuulessa ja tuiskussa ja pakkasessa. Eikä AC/DC taida olla varsinaista lastenmusiikkia muutenkaan.
niin mitä on lastenmusiikki? kyl tota thunderstruckin näppäilysooloa on treenattu aika sikana, nyky pikkukundit ei enää kuuntele saukkia ja pikkuoravia!
4-vuotias kuunteelee kaikkea muuta paitsi kyseisiä orava tai smurffi musiikkia.. Toki suomalaista musiikkia enimmäkseen, (esim. popedalta varmaan 4-5 biisin sanat ulkoa..Ja tiedän kyl sanomattakin et sanat ei välttämättä kaikist parhaita ton ikäsen korviin!!)Mut yleensä kysyy myös voidaanko kuunnella klamydiaa, kissiä tai ac/dc:tä jne... Noi ulkomaisten bändien nimet vaa tuottaa välil vähän ongelmia muistaa mitä ne olikaan.. ps.Voisko olla mahdollista että on ottanu mallia veljistä/siskoista/vanhemmista/muista tutuista..? :D
Itsellä oli 3 konetta joilla yritin ostaa. IE selaimella herjasi jonotuksen lopuksi että selaimen oikeuksia pitää muuttaa, mikään ei auttanut. Selain toimii kaikissa muissa palveluissa.
firefoxilla pääsin jo valitsemaan lippuja, mutta kun klikkasin eteenpäin, tuli ilmoitus että lippujen myynti ei ole vielä alkanut. Sitten heitti mut taas jonon hännille. Vituttaa tuollainen amatöörimäinen meininki lippupalvelun osalta. En saanut lippuja.
Näin asian vierestä, joskin edelliseen kommenttiin viitaten; syytä tosiaan ehkä olisi.
liityin ac\dc fanclubiin ja ostin normaalihintaiset liput d-katsomoon lippuja saa ostaa 2 kpl
tosta musahommasta vielä, on vaan hyvä että lapset kuuntelee erilaista musaa jo skidinä, ettei tulis tollasta lokeroitunutta ääliötä niinku jone nikula, idioottimaista haukkua valtakunnan mediassa esim stingiä, joka on kuitenkin aika kova stara maailmalla,meikä diggailee kaikenlaista musaa,paitsi sitä "kurkkukakkaa" jota nikula aina hehkuttaa.hyvää joulunodotusta kaikille toivoo parhaan joululahjan, eli liput itselle ja kundeille ac\dc saanut iskä
missä muuten yleensä on parhaat paikat stadionilla. itse sain paikat E katsomoon.
ja muuten eka kertaa oon menossa.
t.40v ukko
fanclub myy edelleen d-katsomo paikkoja jotka ovat kohtuu hyvät mestat, e-katsomo on kyllä aika kaukana, kiikarit mukaan vaikka jättiscreeni onkin
Jep, liityin fan clubiin ja sain liput. Kiitos iskä61 vinkistä. 120 euroa tuo lysti maksoi.
liput saatiin vaikka vähän koville ottikin. kolme lippua ja kentältä ku katsomopaikat oli jo loppu. mut jeesss!! uskomaton fiilis :))
Ostin ACDC-fanimiehelleni joululahjaksi Black Ice-levyn. Hämilleni tulin ostotilanteessa, kun cd-levyjä olikin kahden värisiä. Nyttemmin netistä olen huomannut, että versioita onkin kolme. Tietäiskö joku ystävällinen henkilö, onko noiden versioiden välillä eroa vai voinko olla vakuuttunut ostamani levyn aitoudesta???