Joulupukkia...

Eli oisko vielä jollain Pirkkiön/Kokkiskan alueen joulupukilla vapaata aattoiltana?

Hirveän vähän ollut lehdissä ilmotuksia ja nekin joilla on, niin kaikki ajat on jo mennyt!
6572
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

On aikaa kun olen ollut viimeksi pukkina, mutta voisin kyllä tulla käymään, olisko teillä varusteet. Mimä en ole ammatti pukki joten kiirettä ei olisi eikä hinta ole ratkaiseva. Saisin itselleni joulumielen.

Äänestä

Kyllähän tässä on tullut taas touhuttua pukkina, ja välillä tonttunakin.

Äänestä

Ihan oikeasti jos joku tarjoaa vielä pukkipalvelua ja omaa varusteet niin ilmottele ihmeessä täällä. Ei ole pukkia saatu. Tosi huono tarjonta ollut Torniossa. Joutuu vissiin itse pukeutuun jos muuta ei keksi

Äänestä
  • Tiistaina on itsellä pukki-ilmoitus lehdessä ja se on ensimmäinen ilmoitus, joten listalta löytyy tilaa viellä. Ensimmäinen vuosi on pukkina ja varusteet löytyy :) Jos löytyy kiinnostusta opiskelija-pukille niin laita vaikka spostia [email protected] ja numero mukaan niin soitan, kun en halua täällä omaa numeroa julkaista.
    Keskustan lähettyvillä olevat alueet (Kokkokangas, Pudas, Kiviranta jne) 30€ ja kauemmaksi mentäessä hinta luonnollisesti kasvaa.

    Äänestä

  • nuori pukki kirjoitti:

    Tiistaina on itsellä pukki-ilmoitus lehdessä ja se on ensimmäinen ilmoitus, joten listalta löytyy tilaa viellä. Ensimmäinen vuosi on pukkina ja varusteet löytyy :) Jos löytyy kiinnostusta opiskelija-pukille niin laita vaikka spostia [email protected] ja numero mukaan niin soitan, kun en halua täällä omaa numeroa julkaista.
    Keskustan lähettyvillä olevat alueet (Kokkokangas, Pudas, Kiviranta jne) 30€ ja kauemmaksi mentäessä hinta luonnollisesti kasvaa.

    Eli nyt menneet kaikki ajat.

    Äänestä

taia joutaa pukkeileen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pirkkiö/Kokkiska kirjoitti:

Eli oisko vielä jollain Pirkkiön/Kokkiskan alueen joulupukilla vapaata aattoiltana?

Hirveän vähän ollut lehdissä ilmotuksia ja nekin joilla on, niin kaikki ajat on jo mennyt!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu