...keskustelupalstalle olet kirjautuneena parhaillaan? Kuinka monelle keskustelupalstalle olet kirjoittanut tänään? Entäs tällä viikolla?
Monelleko...
18
432
Vastaukset
uskollinen tälle palstalle. En kirjota muualle.
- tänään1 (klo,on 0.30)
Tällä vklla 1.
olen kirjautuneena, eikä ole muita sivuja aukikaan. Enkä ole täl viikol tainnu muille palstoille kirjoittaakaan. Paria-kolmea olen kyl lueskellut normitapaan.
- Kirjoittelen
suomi24:ssä kolmelle - neljälle palstalle.
Piditkö elokuvasta. Karjapojat rakasti toisiaan. Se oli hyvä. iltapäivälehtiin, taloussanomiin, kauppalehteen jne. ei voi 'rekata'. Kaikkiin näihin oon kirjotellu tällä viikolla, ja muutamaan muuhuhkin, mä oon se rommaus-mies :-)
- rommaa?
Kait sinäkin kirjoittelet välillä asuntojen hinnat -palstalla?
rommaa? kirjoitti:
Kait sinäkin kirjoittelet välillä asuntojen hinnat -palstalla?
eikä meillä Suomessa ees niin pahasti rommaa. Mut auta armias dollari-maissa, niissä rommaa kohta oikein tosissaan. Mitään muuta setelikoneen käyntiinpolkasemisesta ei voi seurata, sen on jo historia opettanut. Ei ainakaan tällä maailmanjärjestyksellä, meillä on edessä paljon pahempaa kuin glbaali lama, kohta todella punnitaan kenen joukoissa me seisotaan.
- .....
Suomea!
- ei koske
yrmio kirjoitti:
eikä meillä Suomessa ees niin pahasti rommaa. Mut auta armias dollari-maissa, niissä rommaa kohta oikein tosissaan. Mitään muuta setelikoneen käyntiinpolkasemisesta ei voi seurata, sen on jo historia opettanut. Ei ainakaan tällä maailmanjärjestyksellä, meillä on edessä paljon pahempaa kuin glbaali lama, kohta todella punnitaan kenen joukoissa me seisotaan.
suomea?
Mihis me niitä tavaroita ja osaamista myydään, jos kellään ei ole vara ostaa? Ei kotimaan talous kovin kauan jaksa toimia puskurina.
Arabit ei saa edes öljystä rahaa, kun maailmalla ja amerikkalaisilla ei sitä ole. Vaikka rajoittavat tuotantoa ja kyseessä piti olla ehtyvä luonnonvara. ei koske kirjoitti:
suomea?
Mihis me niitä tavaroita ja osaamista myydään, jos kellään ei ole vara ostaa? Ei kotimaan talous kovin kauan jaksa toimia puskurina.
Arabit ei saa edes öljystä rahaa, kun maailmalla ja amerikkalaisilla ei sitä ole. Vaikka rajoittavat tuotantoa ja kyseessä piti olla ehtyvä luonnonvara.toki mutta mepä ei olla veloissa kenellekkään. Meillä on varaa ottaa vaikka vähän pätkää muilta maila ja muutenkin meidän elinkeinielämä on suht. monipuolinen. Kunhan ei tuu world war3 niin suomi on kuitenkin voittaja tässä härdellissä.
- St Jude
eipä ole tullut kirjauduttua yhdellekkään.
Tää on eka tänään ja just vasta pölähdin palstalle.
Viikolla oon käyny lukemas,kommentoin vissiin ainoastaan onnisttelut Peten muksusta..siinäpä se. Riippuu vähän asisasta. Turha täältä on Apple-neuvoja kysyä. Tai mitään muutakaan harrastuksiiin liittyvää. ;-)
Kirjautuneena tällä hetkellä neljälle palstalle. Tänään olen kirjoittanut viidelle palstalle. Tällä viikolla varmaan 6-7 palstalle olen jotain kirjoittanut.
Lähinnä rakennus- ja talotekniikkaan liittyvillä palstoilla tulee jostain kumman syystä roikuttua. Lisäksi pitkästä aikaa hifi-kuumetta meinaa pukata.- rapiskarpalo
k-18 chattiin siellä aina porukkaa, mutta en rapiksena tällä kertaa.
Tällä viikolla tänne ja hesariin kommasin muutaman, sen varta kiire viikko ettei kauheesti kerinnyt noin 11 tuhtia ja loma alkaa ja siitä reissuun lähtö.- rapiskarpalo
ei tuhtia tai no tuhtia tuntia mutta pian kymmenen :>>
- Papeete1
Vaan tänne mutta 3 paikkaan parhaimmillani voi olla kirjautuneena yhtaikaa. Tosin mä kyllä suosin, että käyn yksitellen niitä läpi vuoronperään. Tänään olen kirjoittanut kahdelle, tosin toista ei varmaan luokitella helposti keskustelupalstaksi mutta sinne päin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1191702
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991528Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy37993Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29899Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?38861Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50816Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s43768Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37760Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56758Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37730