..kyseessä uusi suhde, kuinka nopeasti sänkyyn????
Palstan Miehet ja Naiset..
jos..
17573
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Yleensä naiset menee eka sänkyyn ja sit ihmettelee täällä, että mahtaakohan se joskus ehkä soittaa tms. Eli eka meet sänkyy, aamulla (jos uskallat) kysyt etunimen. Aamulla voit toivoa, että se pyytää sun puhelinnumeron ja sit eikun oottelet, ehkä soittaa ehkä ei.
Kun tuntuu siltä. Mä olen mennyt jo ekana iltanakin.. välillä ei ole tullut mitään sen enempää, ja välillä joutu naimisiinkin ko. äijän kanssa.
Jos jo kerran suhteenkin asteelle on päästy, niin ei kauaa kannata pihtailla.
Pihtailulla ei selvitetä sitä onko äijä pelkästeen sen perässä vai kiinnostaako sitä muukin. Itseasiassa sekstaamallahan sen vasta huomaa kuka viereen jää :)
Jos alussa se tuntuu oikealta tyypiltä niin melko nopeasti. En harrasta yhden illan juttuja, joten heti jos synkkaa niin ollaan menty sänkyyn ja alettu seurustelemaan.
Tunnen vetovoimaa niin harvaan mieheen, että yksi käsi riittää laskemaan kaikki seksikumppanit elämäni aikana.
Ikäväähän se olisi huomata ettei seksi toimi pitkän parisuhteen jälkeen.
olisi huomata, ettei se toimi suhteen aikana:)
vartin päästä. Ei ehdi aikaisemmin.
ja toistaiseksi ainoassa oikeassa suhteessani nukuttiin joku pari kuukautta kaikki yöt yhdessä ennenku suostuin seksiin.
Jos mulla ei olis ollut toinen, eli edellinen, mies mielessä niin vahvasti niin olisin varmaan suostunut aiemminkin.
näin täällä
Jos nyt olisi joku ihan uusi mies, niin en rehellisesti sanottuna tietäisi mitä sen kanssa kuuluisi tehdä..
...Tulisin varmaan palstalta kysymään reaaliaikaisia ohjeita. :D
se sama mies edelleenkin mielessä, joka viimeksikin jarrutteli sinua kaks kuukautta?
paranisi tunnustaa, mutta mihinkäs se sieltä mielestä nyt poiskaan olisi lähtenyt.
toivoton tapaus :)
Eikö elämässä pitäis välillä päästä eteenkin päin?
Näetkö vielä tuota miestä joskus tai kuuletko hänestä, jos se aina vaan mielessä pysyy?
mä näen ja kuulen, onhan se mun kaveri - yhä edelleen. On se aina ainakin viestin tai soiton päässä.
Olenhan mä omastakin mielestäni aika toivoton tapaus, mutta ainakin se mies kaikesta huolimatta kohtelee mua hyvin ja ihan niinku ketä tahansa "normaalia" ihmistä.:D
Mä meen sitte eteenpäin jos ja kun tiedän, mihin suuntaan mun kuuluu mennä. Siihen asti on turvallista pysyä paikoillaan. En tee tällä tavoin mitään, mitä joutuisin katumaan myöhemmin.
vuodet alkaa jälkeenpäin kaduttaa?
Onko se mies lastesi isä?
lasteni isä vaan hänestä edellinen. Ensirakkaus, joka ei koskaan johtanut suhteeseen vaikka paljoon muuhun kylläkin.
Klassinen tapaus - monista kirjoistakin tuttu tarina :)
En mä nyt koe, ettenkö eläisi. Lapset saa vipinää kinttuihin ihan tarpeeksi, etten ainakaan voi totaalisesti paikoilleni jumiutua.
Vai mitä nyt tarkalleen ottaen tarkoitit "elämisellä"? Uutta miestä? En mä usko, että edes haluaisin parisuhdetta. Ainakaan sellaista, jossa asutaan yhdessä. En edes tuon ajatuksissani olevan miehen kanssa. Mä pelkäisin, ettei se kaikki sitten olisikaan niin hyvää ja kaunista, mitä se on nyt kun nähdään harvemmin.
että unelmat ovat paljon täydellisempiä ja mukavampia kuin todellisuus.
Sinun kanssa on aina mukavaa vaihtaa muutama sana.
Hyvää yötä.
tunnetta. Ja kaivata toista ja odottaa. Musta se varmimmin osoittaa sen, että välittää toisesta ihan aidosti. Miten voisin ikävöidä, jos toinen ois kokoajan siinä vieressä...
:)
Hyvää yötä
sinusta huomattu jo kauan sitten.
Nyt menen.
13,5 tunnin päästä ensinäkemisestä. Kaikki sen jälkeen tai sitä ennen on turhaa ajan haaskausta, onni oli ja meni jo.
ps. jos kyselee tollasia niin ehkä ei kande mennä sänkyyn ollenkaan, petting vois olla tollasille mieleltään / järjeltään 14 vuotiaille oikea alku.
...sitä parempi.