Mitähän voi tehdä, kun mulle käy usein niin, että vaikka joku nainen muhun tykästyisikin vähäsen, niin heti kun se pääsee altistumaan kavereidensa mielipiteille niin en enää kelpaakaan?
Altistuminen voi tapahtua esim. jo tapaamistilanteessa (vaikka baarissa), tai sitten vasta ekojen tai toisten treffien jälkeen. Joka tapauksessa olen huomannut, että naisten kaverit usein torpedoivat mut. Mitä hyötyä? Ja miten saan naisen toivottamaan juoniville kavereillensa että suksivat vittuun? Miten naiset voi olla noin kaveripiirinsä taivuteltavissa?
Altistuminen voi tapahtua esim. jo tapaamistilanteessa (vaikka baarissa), tai sitten vasta ekojen tai toisten treffien jälkeen. Joka tapauksessa olen huomannut, että naisten kaverit usein torpedoivat mut. Mitä hyötyä? Ja miten saan naisen toivottamaan juoniville kavereillensa että suksivat vittuun? Miten naiset voi olla noin kaveripiirinsä taivuteltavissa?
Vastaukset 9
Vanhimmat
kannattaa aina kuunnella.
Olen samaa mieltä että hyviä tosiystäviä kannattaa aina kuunnella. Yleensähän ne vain varoittaa huonoista miesvalinnoista. Varsinkin jos asuu pienemmällä paikkakunnalla niin juttu kiirii nopeasti eteenpäin millainen olet.
Jos oot kunnollinen,etkä alkoholisti, narkkari, varas, pummi,naistenhakkaaja, öykkäröijä, todella lapsellinen, etkä kiertänyt läpi kaupungin joka tyttöä niin sitten kyllä ihmettelen suuresti jos sulle on käynyt näin useamminkin!
t: minä
mukavahan se ois kuulla kavereittenki mielipiteet jostain mutta rajansa silläki. en jaksa alkaa sarkastiseksi vaan ihan kokemuksella sanon että ala painua niin pitkälle ku voit tuommosista akoista. mulla ja säädöllä aikoinaan kulutti "suhdetta" se että sen kaveri kehitti minusta aivan kokoajan jotain paskaa sille jne eikä tämä mies lopulta tienny kumpaa uskoa joten lopputuloksen tietää mitä tapahtu, arvostinko enemmän itseäni että jätin sikseen vai rupesinko selittelemään ja todistelemaan toiselle jotain mitä mun ei tarvis ees tehä, sama se tykkäsinkö ihmisestä vai en. ja sama pätee tähänki, tuommonen joka välittää kavereittensa mielipiteistä joutaa roskakoppaan ja kaveri joka huomaa ettei hänen mielipiteensä lopen kelvannukkaan ja loukkaantuu niin ei oo kaveri ollenkaan. lopullisen tuloksen huomaa ihmisestä itestään ku tutustuu.
Syitähän nyt on yhtä monta kuin on ihmistäkin :D
Ehkäpä naisen ystävät ovat mustasukkaisia ja reviiritietoisia. Tai haluavat, että nainen ansaitsee jotain h e i d ä n mielestään parempaa, eivät ehkä osaa ajatella mitä nainen oikeastaan haluaa tai tahtoo saatikka sitten tarvitsee. Nainen taas voi olla kovinkin läheinen ystäviensä kanssa siten, että he oikeastaan ovat hänelle perhe. Näin ollen hän arvostaa heitä enemmän kuin itseään/sinua ja tekee valintansa heidän kauttansa..?
Eikä tuo mielestäni ole pelkästään naisista kiinni vaan ihmisistä ylipäätänsäkin ja heidän luonteistansa. Baari yms paikat ovat ylipäätänsä ehkäpä vääriä paikkoja hakea vakavaa seurustelukumppania..?
onhan tuo nyt aika raakaa peliä jos rupiaa ajattelemaan! jos kaveri valinnu nätin tytön joka ei petä eikä ryyppää joka päivä jne niin sen tytön "valitsija"n kaveri sitte sen takia alkaa suhdetta pilaamaan koska ite haluais tytön olevan jotain muuta?! ja kyllä, ystävät tärkeitä mutta lopullisen päätökseen teet vaan sinä itse ja osoitat riippumattomuutes ja kypsyytes ja sen mistä todella pidät.
Jollet ole sattunut huomaamaan niin melko yleistä on että naiset puukottelet toisiaan selkää ja tämä kaikki johtuu jonkinasteisesta kateudesta. Toisen tissit on isommat, miehet pitävät toista viehättävämpänä, toinen nainen saa enemmän sänkyseuraa tai häntä pyydetään enemmän treffeille. Syitä on lähes rajattomasti.
Eihän tästä sinun torbenoinnista mitään hyötyä heille itselleen olekkaan. Naiset vain tuntuvat elävän jossain minäminä maailmassa, varsinkin jos on komeita urhoja ympärillä. Silloin heidän olisi erottauduttava muista naaraista jotenkin ja jos näin ei tapahdu niin sitten ainakin torpedoiraan koiraan soidinmenot muiden kanssa.
En ole koskaan ollut toisten ihmisten vaikutuksille noin altis. Suurin osa kavereistani on miehiä. Jos olisimme tavanneet kun olin sinkku, olisit varmaan tullut kavereitteni kanssa toimeen.
Miten olet saanut tietää, että kaverit ovat juonineet? Ovatko he valehdelleet? Oletko yrittänyt selvittää asioita jälkeenpäin?
Joko kohdallesi on sattunut harvinaisen epäitsenäisiä (nuoria?) naisia joilla sattuu vielä olemaan mulkkuja kavereita, tai sinussa on oikeasti jotain varoiteltavaa, tai olet kuvitellut koko jutun.