Olen joutunut monessa paikassa aikuisiällä hieman naljailun ja kiusatun kohtelemaksi ja olen ajatellut että onneksi ne työpaikat ovat olleet määräaikaisia tai kesätöitä. Kesällä oli työpaikassa jossa oli naisihminen joka kiusasi minua,tietysti se oli rasittavaa mutta ajattelin sillä kerralla että kun se on vain ja ainoastaan kolmen kuukauden työ niin en jaksa välittää. Sitä ennen olin viiden kuukauden aikuiskoulutuskurssilla niin jouduin opettajan silmätikuksi(kuin olisin ollut vielä koulussa). Työharjoittelussa jouduin erään muun oppilaan kanssa vanhemman ä""n kiusankohteeksi,en siis ollut ainut ketä hän ei voinut sietää. Näitä paikkoja siis on ollut mutta jos ne olisivat olleet pidempi aikaisia juttuja niin en olisi välttämättä kastänyt. On muitakin paikkoja ollut kuin tämä kurssi ja kesätyöpaikka. On myös ollut palkkatukipaikka missä tykkäsin olla todella paljon ja naisvaltaisen paikan ilmapiiri oli todella hyvä,eli ei ne kaikki paikat ole huonoja. Omalla kohdallani on käynyt erittäin huono tuuri että olen joutunut kas kummaa..aina se on joku vanha ä""ä joka kiusaa. sorry,on pakko käyttää tätä sanaa henkilöstä koska kuitenkin tunnen suunnatonta vihaa heitä kohtaan. olisi kiva tietää minkä ikäisiä henkilöitä on kiusattu tälläkin palstalla jotka ovat kirjoittaneet ja minkäikäisten kiusatun kohteeksi olette joutuneet? itse olen nelissäkymmenissä ja nämä kiusaajat ovat siinä 55-60 vuotiaita.
Määräaikaista työtä
Onnenpekka¤¤¤
3598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Hah, jos mua yritetään töissä kiusata, niin annan takaisin samalla mitalla.
Olen siis miesvoittoisella työpaikalla ja meitä naisia ei kovin montaa ole siellä.
Edellisessä työpaikassa sanoin suoraan päin naamaa että "mua vituttaa suorastaan kun kiusaat mua tuosta miehestä, josta en ole kiinnostunut" kiusaaminen loppui siihen.
Nykyisessä työpaikassakin pärjään todella hyvin.
Vai sanoit takas. Olet sanonut sille juuri sen mitä se on halunnut kuulla eli siis "ok ok... jätän tuon toisen miehen kanssa flirttailun". Väität olevasi revolutionaristi kun oikeasti et ole.
En ymmärrä mitä ajat takaa.
Kerron kuitenkin sen, että alussa miehet yrittivät nujertaa mua duunissa, mutta kun annoin samalla mitalla takaisin, niin se loppu.
Eräs tyyppi matkia mua usein sanoissa, joten mä sanoin sille suoraan että "yritätkö vittuilla mulle kun hoet mitä sanon". Mies sitten puolusti itseään ja sanoi että "en kun sanasi vaan kuulostaa kivalle" Eipä ole enää matkinu mua.
Kerroin myös edellisestä työpaikasta, mutta en maininnut että se oli naisvoittoinen työpaikka.
Siellä pari ämmää kiusasi mua usein eräästä peräkammarimiehestä, jota oikeesti inhosin.
Sanoin niille ämmille että" mua vituttaa kun te kiusaatte mua tosta miehestä josta en ole kiinnostunut"
Kerran iltavuorossa se sälli yritti kopeloida mua, joten mä löin nyrkillä sille käsivarteen mustelman ja sanoin ääneen lähes kaikkien kuulleen että hän kopeloida mua.
Nykyisessä työpaikassa pärjään todella, koska olen suorasanainen nainen.
Tottakai mä flirttailen, mutta mukaville miehille jotka ei henkisesti kiusaa. Tottakai aina pitää olla huumoria ja pientä viatonta flirttiä, se kun piristää.