Mies tuli luokseni yökerhossa ja sanoi erittäin säälittävällä äänensävyllä: "Voisiks sä tanssia mun kanssa, kun kukaan muu ei suostu?" Sanoin olevani varattu, mutta jäi siihen jankkaamaan. Lopulta vain lähdin paikalta.
Mitä tästä pitäisi päätellä? Olinko niin ruma akka, että minun olisi pitänyt automaattisesti suostua? Vai näytinkö niin mukavalta ja äitimäiseltä?
Pitäisikö loukkaantua?
3
212
Vastaukset
- Tuskin...
Tuskin olet "ruma akka", mutta mies esitti asian todella typerästi ja oletan että oli aika soosissa kysyessään..
Joidenkin ulosanti on todella heikkoa... jos sen teki mieli tanssia?
- dayum
Joillekin naisilla tanssiin kutsu tarkoittaa vähintään avioliittoa, yhteistä asuntoa ja villiä naimistä - ehkä jopa tuossa järjestyksessä.
Toisille taasen se tanssiin lähteminen Mr. Nobodyn tai jonkun muun vastaavan kanssa merkitsee selkeitä tsäänssien menetyksiä niiden muiden urosten silmissä, kato kun hänen arvonsa laskee - hänen omasta mielestään.
Olisi kiva tietää kuinka monelle naiselle tanssiminen on/voi olla vain tanssimista... nimittäin luulen ettei kovin monelle. Kyllä sitä pidetään jonain soidinkutsuna.
Aloittajalle, niin saattoi olla harkitsematon, sinänsä vilpitön, sanavalinta. Ehkä vaikutit jostain syystä sellaiselta, että sä saattaisit suostua tanssimaan. Ehkä olet helposti lähestyttävän oloinen, tms.
On sekin mahdollista että vaikutit vähän raasulta ja mies ajatteli jotta tuo voisi kyllä lähteä säälistäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1381319
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä38879Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad30613Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46597- 14590
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä26558Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30536- 24531
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver17503Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .16492