Yh-äidit

Anteeksi...huomasin ettei heitä olekaan kiusattu täällä luvattoman pitkään aikaan ja nytkään ei ole tarkoitus sitä tehdä. Eräs asia heissä kuitenkin ihmetyttää: kaikki yh:t ovat-omien sanojensa mukaan-syyttömiä suhteidensa tuhoon ja he olivat se osapuoli joka ei virheitä tehnyt.

Ei tämä kuvaus käy kyllä yksiin sen tosiseikan kanssa, että jokainen heistä myös valitsi kumppanikseen luuserimiehen ja sitä fiksu nainen ei kai tekisi.


http://www.youtube.com/watch?v=TBH8o8XXnVM&feature=related



"Vai oliko kaikki sittenkin vain hetken huumaa ja sen seurausta..."



MarttyyriMallari-TTt

8

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiat

      ei niin fiksujen elämässä ovat hetken huumaa ja tunteen paloa.


      Kukahan tulisi taas lutkittelemaan? Nämä perinteiset aiheet ovat jääneet ihan unholaan.

    • ainahan se vika muualla on. Eihän sussakaan omien sanojes mukaan ikinä mitään vikaa ole. Silti oot joku ihmeen marttyyri.

    • marttyyri!!

      Erosin miehestäni, mutta hän se minua petti ystäväni kanssa, hän se alkoi juomaan, hän se oli aivan kauhea lapsille JA MINÄ SE OLIN JOKA JÄTTI.
      Anteeksi nyt vaan mutta itse en oikeasti tehnyt mitään väärin vaan yritin kaikkeni.

    • Mr, Spock

      että millaisia ovat itse ne, rotat, jotka kalvavat yksinhuoltaja-äitejä?

    • galleriakuvaa
    • väitä kuin

      se Tampereen yh-äiti olleensa täysin syytön kaikkeen.

    • jarona

      mussa ollut vikaa. Nyky miehen kanssa menee loistavasti. Ex mies oli ihan lääkärinkin papereissa narsisti ei vaan mun sanomana. Sellasen ihmisen kanssa ei voi kukaan elää, mut narsistit antaa parhaan kuvan itsestään ensin. En tiedä yhtään ihmistä joka ei olis sen ihmisen valheita uskonut alkuun kun tapasi. Myös miehet menivät täysillä lankaan. Käytti hyväksi heitäkin.

    • nuori ja villi

      mutta kerran sattui vahinko yhdeillan jutun kanssa. Mietin pitkään päätöstäni, ja pidin lapsen. Nyt en ole enää nuori, enkä villikään, mutta parempi näin, en kaipaa entistä elämääni. Voisin sanoa että tyhmempi olin silloin nuorempana, kun ajattelin vain itseäni. Nyt kannan vastuun toisesta ihmisestä, mitä eivät edes isä-ihmiset useinkaan tee. He luulevat että se on lapsesta huolehtimista kun tuo rahaa taloon käymällä töissä. Minäkin käyn, mutta teen myös kaiken muun.

      Minun tapauksessani yh:uus ei ole kenenkään vika, enkä syytä siitä lapsen isää sen kummemmin kuin itseänikään. Näin kävi, ja olen onnellinen siitä. Elämä on mukavaa lapseni kanssa, vaikka yksinäisyys vaivaa ajoittain, kaipaisin aikuista seuraa. Mutta entiseen elämääni en tätä vaihtaisi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1596
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      931
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      743
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      605
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      547
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      498
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      158
      486
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      188
      428
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe