kun koulukaverit alkoivat katselemaan niitä tavallisennäköisiäkin vastakkaisen sukupuolen edustajia kuin tyttöjä.
Minä olen aina ollut kiinnostunut vain koulun ja työpaikan kauniimmista tytöistä/naisista.
Aina kun astun baariin, katseeni havaitsee vain paikan hyvännäköiset kimmat. Kun silmäni osuvat rumaan tai läskiin tai tavallisennäköiseen tyttöön, ajatuksissani käy vain ohitsekiitävästi että "sika" tai "aivan turha".
Silti minulla ei ole motivaatiota pitää itsestäni huolta, sillä jokainen AT-mies ansaitsee kauniin ja hoikan naisen (tai useammankin).
Jo yläaste-aikoina ihmettelin
32
1319
Vastaukset
- Bubba-Ville
"Kun silmäni osuvat rumaan tai läskiin tai tavallisennäköiseen tyttöön, ajatuksissani käy vain ohitsekiitävästi että "sika" tai "aivan turha"."
Näinhän asia juuri onkin.
"Silti minulla ei ole motivaatiota pitää itsestäni huolta"
Itse kyllä pidän sen verran itsestäni huolta etten ole läski. Enkä myöskään pelaa WoWia.- haistapapaska
Ruma olet kuitenkin
- Olet aivan
miespuolinen vastinen minulle. Itse en myöskään katsele tavis-jamppoja, vaan minulla on silmää ainoastaan komeille miehille.
Kasvot pitää olla miellyttävät ja kroppa kunnossa. Myöskin pukeutumiseen kiinnitän huomiota. Jos on varaa pukeutua hyvin ja kalliisti se on plussaa, mutta hyvännäköinen ulkonäkö muutoinkin riittää.
Itsekin olen hyvännäköinen, joten haluan kaikin tavoin tasoiseni miehen.
Ja kyllähän kauniilla naisilla yleensä onkin hyvännäköiset kumppanit.- totuus.sinusta
Nyt olet jo ruma vanha kurppa, joka ei kiinnosta ketään.
- eitarviikiinnostaa
totuus.sinusta kirjoitti:
Nyt olet jo ruma vanha kurppa, joka ei kiinnosta ketään.
Eihän sillä ole merkitystä. Kommentoija on kaunis mutta kyllä me rumatkin katsellaan mieluummin komeita ja hyväkroppaisia miehiä.
- Naisasialooser11
Kommentoija on yhtä ruma kuin sinäkin. Ja teille kuuluu ruma ja läski mies, komeasta ja hyväkroppasesta voitte nähdä vain unta.
- mitä_nyt
Naisasialooser11 kirjoitti:
Kommentoija on yhtä ruma kuin sinäkin. Ja teille kuuluu ruma ja läski mies, komeasta ja hyväkroppasesta voitte nähdä vain unta.
Mutta eikö rumalle ja läskillekin miehelle kuulu kaunis, nuori nainen
- Kivakatella
Naisasialooser11 kirjoitti:
Kommentoija on yhtä ruma kuin sinäkin. Ja teille kuuluu ruma ja läski mies, komeasta ja hyväkroppasesta voitte nähdä vain unta.
Unta myös mutta kyllä niitä näkee ihan livenäkin. Komeita miehiä.
- provoilu
Kirjoitit aikaisemmin samanlaisen viestin. Tiedän että on tärkeä purkaa omaa pahaa oloaan jonnekin ettei se patoudu. Sinun tapauksessasi tämä taitaa olla vain huomionhalua ja naisvihaa mutta me kässättiin jo. Et halua läskiä etkä rumaa. Etsi nyt sitten itsellesi sellainen huippumalli ja vapauta tämä palsta lapsellisista kirjoituksistasi.
- ........................
ettei oikea mielipide ole provo. siis en tiedä onko ap tosissaan, mutta kuinka voit väittää että ap kirjoittaa oikeasta elämästään ja samalla provoaa?
- on usein
........................ kirjoitti:
ettei oikea mielipide ole provo. siis en tiedä onko ap tosissaan, mutta kuinka voit väittää että ap kirjoittaa oikeasta elämästään ja samalla provoaa?
provoakin ihmeempää. Terveisin Elänyt.
- KylmäNainen
Tuo on provoilua ja vittuilua adrian/JoonaJoona-nimimerkeillä täällä vaikuttaneelle miekkoselle, jonka jutut tosiaan olivat tuota tasoa.
"Minä olen kääpiö, päässyt juuri ja juuri läpi peruskoulun, ruma ja asun äidillä mutta supermallin pitää tulla mut hakemaan kotoa, tai kaikki naiset on lutkia." - häpeäisit
KylmäNainen kirjoitti:
Tuo on provoilua ja vittuilua adrian/JoonaJoona-nimimerkeillä täällä vaikuttaneelle miekkoselle, jonka jutut tosiaan olivat tuota tasoa.
"Minä olen kääpiö, päässyt juuri ja juuri läpi peruskoulun, ruma ja asun äidillä mutta supermallin pitää tulla mut hakemaan kotoa, tai kaikki naiset on lutkia."Aika ala-arvoista ja pinnallista saboa lyhyttä miestä kääpiöksi
- vedätumppuun
No hah hah
Laita läski tanssimaan, niin kyllä se hoikistuu. Varma konsti laihtua, voin suositella. Kuppiloissahan on yleensä mahkuja vieläpä tanssimiseenkin, jos nyt ei aivan räkälä ole. :)
https://www.youtube.com/watch?v=XPmBnnon0Ek
Ja voit toki kysyä itseltäskin tämän kysymyksen?- turhaa_touhua
Ei kannata. Se lihoo kuitenkin pian uudestasn
turhaa_touhua kirjoitti:
Ei kannata. Se lihoo kuitenkin pian uudestasn
Kuinka niin? Teetkö " sen" olosta niin kurjaa, että viinerit vaan lohduttaa?
Sama vika, sillä erotuksella, että huolehdin ulkonäöstäni.
Taviksia riittäisi joka päivälle, mutta ei kelpaa. Naisen pitää olla nuori ja nätti ja aloitekykyinen.- älä.leveile
Sää mitään naisia saa......
- mistä_tiedät
älä.leveile kirjoitti:
Sää mitään naisia saa......
Mistä sinä tiedät
- hauta.pelastaa
Ikuisesti puutteessa elävien houreita.
- hienoahienoa
Trolli tämä on selvästi.
- n32v
Säälittävä tapaus olet....
- laatuva
Ei laatutietoisuus ole säälittävää. Päinvastoin.
- aikapinnallista
laatuva kirjoitti:
Ei laatutietoisuus ole säälittävää. Päinvastoin.
Liittyykö laatu vain ulkonäköön?
- ulkonäkö.on.tärkeää
aikapinnallista kirjoitti:
Liittyykö laatu vain ulkonäköön?
Naisen tapauksessa kyllä
- revisiitä
Minä pääsin ysillä puikottamaan luokan kauneinta tyttöä
- paskat.saa
Taisit olla koulukiusaaja ja paska
- totuustämä
paskat.saa kirjoitti:
Taisit olla koulukiusaaja ja paska
Kunnolliset pojat ei saa tuon ikäisenä -ikinä. Erilaiset nuorisorikolliset ja muut pikku-paskat saa.
- hienoahienoa
totuustämä kirjoitti:
Kunnolliset pojat ei saa tuon ikäisenä -ikinä. Erilaiset nuorisorikolliset ja muut pikku-paskat saa.
Mäkin muistan yläasteella kun kaikki kusipäät saivat pillua ja kukaan muu ei. Sellaisia ne naiset ovat, eivät kehity mieshanteen suhteen yhtään yläasteen jälkeen. Naiset ovat jälkeenjääneitä henkisesti.
- Henkinenpuoliko
hienoahienoa kirjoitti:
Mäkin muistan yläasteella kun kaikki kusipäät saivat pillua ja kukaan muu ei. Sellaisia ne naiset ovat, eivät kehity mieshanteen suhteen yhtään yläasteen jälkeen. Naiset ovat jälkeenjääneitä henkisesti.
Millainen kehari äitisi on?
- ala-arvoista
Henkinenpuoliko kirjoitti:
Millainen kehari äitisi on?
Miksi herjaat toisen äitiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude15913689Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t789882Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h999182Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k218219Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk446800Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy426209Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1506205Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua945134Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243645En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä4031332