Olemme nelikymppinen avopari ja seurustelleet 3 vuotta. Seksimme on ihanaa, monipuolista ja hellyyttä on molemmin puolin ja paljon.
Täällä monet naiset itkevät, kun miehensä katsoo netistä nuorten tyttöjen kuvia ja ovat sen takia jopa jättämässä miehensä. Kerron teille, miten meillä toimitaan.
Oma mieheni tykkää myös silloin tällöin katsella nuorten tyttöjen kuvia ja masturboida samalla. Ihan okay juttu minulle ja meillä mennään usein vielä pidemmälle. Haluan toisinaan antaa miehelleni todellisen nautinnon vain hänelle ja hänen fantasioilleen. Eli kun hän katselee hemaisevien nuorten naisten kuvia, niin otan häneltä suihin samalla tai teen käsin hänelle, ihan miten hän haluaa ja jos hän haluaa todellisen "pommin", hän saa naida minua takaapäin samalla, kun katselee niitä kuviaan. Mieheni sekoaa usein silloin ihan täysin..;)
Minusta tällainen ei yhtään alenna minun arvoani, ei itseni eikä mieheni silmissä. Annan hänelle luvan nauttia fantasioistaan ja voitte kyllä uskoa, että saan kaiken takaisin ihan samalla mitalla. Rakastan miestäni ja hän minua. Että näin meillä.
Täällä monet naiset itkevät, kun miehensä katsoo netistä nuorten tyttöjen kuvia ja ovat sen takia jopa jättämässä miehensä. Kerron teille, miten meillä toimitaan.
Oma mieheni tykkää myös silloin tällöin katsella nuorten tyttöjen kuvia ja masturboida samalla. Ihan okay juttu minulle ja meillä mennään usein vielä pidemmälle. Haluan toisinaan antaa miehelleni todellisen nautinnon vain hänelle ja hänen fantasioilleen. Eli kun hän katselee hemaisevien nuorten naisten kuvia, niin otan häneltä suihin samalla tai teen käsin hänelle, ihan miten hän haluaa ja jos hän haluaa todellisen "pommin", hän saa naida minua takaapäin samalla, kun katselee niitä kuviaan. Mieheni sekoaa usein silloin ihan täysin..;)
Minusta tällainen ei yhtään alenna minun arvoani, ei itseni eikä mieheni silmissä. Annan hänelle luvan nauttia fantasioistaan ja voitte kyllä uskoa, että saan kaiken takaisin ihan samalla mitalla. Rakastan miestäni ja hän minua. Että näin meillä.
Vastaukset 20
Vanhimmat
useimmat ihmiset vain haluavat puolisonsa olevan hänen kanssaan ja ajattelevan vain häntä, ei siis rakastella pornonäyttelijää (vaikka reikä onkin oman naisen.) Onneksi miehet omaavat hyvän mielikuvituksen, niin saadaan sen oman naisen tuntukin jopa häviämään kun kunnolla keskittyy näihin fantasiahotoihin.... Eipä siinä mitään, uskon että miehesi on hyvin onnellinen :)
avioliittoamme mitkään kuvat hetkauta. Ne ovat fantasiaa. Valtavirtaporno, siis heteromiehille suunnattu, on mielestäni tylsää mutta mielenkiintoisiakin vaihtoehtoja löytyy. Vuosien jälkeen haluaa välillä vaihtelua seksielämäänsä.
...olen kropaltani ihan jees ja tykkäisin pukeutua ihaniin hepeniin mitä olen hankkinut, mutta...mieheni tykkää katsoa pornoa yksin ja runkata ja minä jään näin ollen ilman sexiä. Kyllä porno voi pilata suhteen. Ainakin meillä.
Voihan hän tyydyttää itsensä muuten kuin kanssasi ja tyydyttää Sinut silti - onko sellainen vaihtoehto tullut mieleen.
...on runkannut, niin häntä ei kiinnosta tai hän ei jaksa enää kiinnostua livenä. Minä haluan oikeaa munaa, oikean aktin. Onko se jotenkin epänormaalia???
Nimen omaan, koska sä ite haluat. Mä en tekis tollasta ja mulle porno on ylipäätään 90%sti vieraitten ihmisten konemaista toistensa runkkaamista ja mun kotiin ei pornoa tuoda, netissä tai muutenkaan. Ja kyllä, mä en sellasta miestä halua, joka tuijottaa pornoa, jotenkin... arvostaa sitä. Etenkään, kun todellakaan kaikki miehet eivät oo sellasia.
Enkä missään tapauksessa suostuisi siihen, että seksiin, mistä mä nautin just sen toisen ihmisen takia, ja missä mä ite koen sen kaikki tunteet ja sen, miten lähellä se on muutenkin, kun fyysisesti... Sitten siihen sellasta pinnallista runkkaamista tietokoneen tai lehden äärellä... Joo, ei puhuta kyllä mun miehestä eikä meidän seksistä. Sen mitä mä oon sitä pornon maailmaa tutkiskellut (tuomitahan ei saa jos ei mitään tiedä), niin ei sillä ole mitään tarjottavaa, mulla on enemmän mielikuvitusta jne. Että kun sä sanot, että naiset itkee ja näin teillä, niin muista että se on vaan teillä, ja kaikille se ei sovi, ja sekin on ihan oikein. Sä ehkä suosit sitä ja haluat tehdä niin, mutta miksi ihmeessä kaikkien pitäisi? Voi olla, että olen väärässä, mutta jotenkin saa sellasen kuvan että "kuunnelkaas nyt, kun minä kerron, miten se pitää" ja kun se pitää paikkansa vaan sitten niitten kohdalla jotka kokee samalla tavalla.
Mun mielestä seksikästä on syvällinen ajattelu, älykkyys, mielikuvitus ja läsnäolo, mä ymmärrän sen, ett aviopari tekee vaikka oman pornovideon, koska sehän voi kuulua heidän leikkiin, mutta että vieraita omaan seksielämään... Kylä mä kiihotun varsin muista asioista, seksistä puhuminenkin on kiihottavampaa ja samoin vaikka eroottisten tarinoitten lukeminen.
Miksi aina puolustetaan muuten miesten oikeutta pornoon ja jos naiset sanoo vastaan, niin se on itkemistä? Miksi aina naisen pitää hyväksyä se, että "mies on sellanen visuaalinen olento ja haluaa kyylätä eri naisten pilluja" mutta sitä ei tarvii hyväksyä, että seksissä voi olla syvempiäkin tasoja, ja että niitä vois mainostaa, ilman että on nipottaja tms. Miksi se visuaalinen olento ei voi katsella mmielikuvituksensa silmin asioita ja ihan vaan omaa naistaan?
Kuinka moni mies täällä kirjottaa naistaan puolustaen, että kyllä hän ymmärtää ettei se pornoa halua, ja hän onkin luopunut jne.??? Kuinka moni mies kirjoittaa täällä tollasta juttua, että "Täällä on miehet valittaneet, kun eivät sais kattoa pornoa: turha itkeä!" tai etttä "Täällä kun naiset valittaa pornoa katselevia miehiään, niin antakaa olla, etsikää meitä, jotka ei katso, kyllä teilläkin on oikeus olla suostumatta kaikkeen.."
Tai että naiseni katselee muita miehiä alasti, ja runkkaa samalla, usein nautin siitä itsekin, kun hän katsoo muitten miesten kuvia, nuolen häntä samalla, että hän saisi fantasioida vain muista miehistä..?
ÖÖÖÖÖ... jaa juu, ei yhtään.
Meillä myös on samantapaista sillointällöin. Otan mieheltäni suihin, kun hän katsoo nettikuviaan. mielestäni tässä ei ole mitään pahaa, jos se sopii kummallekin. Ap:n kirjoituksesta päätellen, he ovat hyvin tyytyväisiä seksielämäänsä. Kaikki on kunnossa, jos kumpikaan ei koe, että jokin loukkaa.
Jos asia sopii kummallekin, niin ei siinä mitään pahaa ole. Meilläkin kokeillaan kaikenlaista, vaikka ollaan jo keski-ikäisiä.
Aika hyvältä kuullostaisi... Kävisi varmaan monelle miehelle. Ehkä vähentäisi myös vieraissa käyntiä... Mene ja tiedä..
samaa mieltä edellisen kanssa. Varmaan vähentäisi miehellä painetta käydä vieraissa ja epätoivoisesti etsiä nuorempaa.
Täytyy kokeilla miehelle, jos hän tykkäisi tällaisesta vaihtoehdosta.
hiukan virittelee. Aika alkeellista, mutta mitäpä muuta protestanttisuomalaisilta voisi odottaakaan.
Kyllä se vain totuus on, että pääosa naisista ei kestä, jos mies katselee nuorten naisten kuvia netistä ja vetää käteen.
naisen itsetunto ei kestä sitä, ettei hän ole aina himojen pääkohde, vaikka eukko olisi kuinka repsahtanut.
Miehillä on miesten fantasiat ja niitä nalkuttava nainen ei voi eikä saa viedä pois.
Asiassa on aina monta puolta. Olisiko sitten parempi, että mies pettää omaa naistaan nuorten naikkosten kanssa kuin, että hän katselee heidän kuviaan netistä?
Jos suhde on muuten kunnossa, niin ilmanmuuta nettiporno on parempi vaihtoehto kuin pettäminen. Ja nettitytöiltä ei saa tauteja kotiin viemiseksi.
Tietysti, jos mies ei tee muuta kuin katselee kuvia eikä enää rakastele naisensa kanssa, on asia ongelmallinen. Mutta niin kauan kuin homma on "hanskassa" ei pitäisi vaimoilla ja tyttöystävillä olla rutisemista.
Miehet ovat aina olleet "moniavioisia" ja jos nettitypykät hoitavat tämän puolen, niin keltä se on pois? Ei ainakaan kestävältä parisuhteelta.
...haluaisin kokeilla kaikkea kivaa ja olen ehdottanut sitä miehelleni, mutta oma käsi ja vieras kuva vie minulta sexin. Elän puutteessa parisuhteessa vaikka pidän kropastani huolen ja olisin innokas kokeilemaan mieheni kanssa kaikkea. Pitäisköhän minun hakea sivusta. Niinhän miehetkin tekee jos oma ei anna.
sen, että oma kaunis tyttöystävä on yksi niistä netin tytöistä jonka edessä miehet runkkailee niin asia on molemmin puolin ok!
Olin, sen jälkeen ei auttanut edes Cialis.
Ja lisäisin, että kyllähän nämä nalkuttajanaiset itse haaveilevat vaikka mistä könsikkäistä...
Pornoa katsotaan yhdessä ja yksin. Tai no, täysin varma en ole katsooko mies pornoa yksin kun hänen mahdollinen masturbointinsa ei minua kiinnosta, mutta oletan että katsoo ja masturboi. Puutun asiaan, jos meidän seksimme alkaa vähetä.
Minä muuten katselen joskus pornoa yksin, eikä siinä mielestäni ole mitään epänormaalia. Tosin katselen varmaan vähän erilaisia elokuvia kun miehet, joko amatööripornoa tai sitten sellaisia elokuvia missä on huomattavan hyvännäköisiä miesnäyttelijöitä.
Huvittaa tuo sinun katsantokantasi, että miehet katsovat "nuorten tyttöjen kuvia". Itsepähän olen tällainen, niin ei tartte meillä katella pornoa sitten. Sitten kun tulen vanhaksi, niin ei tartte sittenkään..meillä harrastetaan seksiä ja ei pihistellä. Joka ikinen pornosessio olisi MINULTA POIS mikä käytännössä olisi täysin väärin..itse kun olen seksuaalisesti aktiivisempi!! Kannattaa miettiä asioita näilätkin kanteilta. Miehet eivät aina katso pornoa, itse ainakin katselen sellaista miestä, joka tyydyttää minut eikä monitoria.
olen se aktiivisempi puoli ja jos mies runkkaa, niin se tosiaan on minulta pois ja elän puutteessa. Jos mies olisi aktiivisempi, niin sais tumputtaa niin paljon kuin tahtoo, mutta kyllä minulla naisena parisuhteessa on myös oikeus normaaliin aktiin.
Teet varmaan samat perversiot ja fetissit mitä netissäkin naiset tekee? Ja mistä tiedät ettei miehesi joskus halua unelmoida jostain, mitä ei todellisuudessa haluaisi tehtävän. Tämä on ihan normaalia ihmisen seksuaalisuutta, jonka ehkäpä ymmärrät kun ikäsi karttuu.
Ps. Miehet pitävät myös nopeista sessioista ja sillä ei tarkoiteta 10min. Kun kuvia vilkaisee niin se on parissa minuutissa hoidettu ja saa ajatukset taas pois pimpistä.