lehdestä poimittua

13640
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

lukea jutun loppuun saakka:

"Blumin suosittelema ruokavalio ei tuomitse hiilihydraatteja Atkinsonin dieetin tavoin. Jauhot, pasta ja leipä ovat sallittuja ja alkoholiakin saa nauttia, kunhan se ei ole liian makeutettua."

Äänestä
  • laihduttaakseen ja samalla jauhot pasta ja leipä ovat sallittuja. Alkoholiakin siihen samaan saumaan. En suosittelisi.

    Äänestä

  • jos syö rasvaista ruokaa kirjoitti:

    laihduttaakseen ja samalla jauhot pasta ja leipä ovat sallittuja. Alkoholiakin siihen samaan saumaan. En suosittelisi.

    Ainoa ruokavalio mitä on nautinto noudatta. Nuo lehden mallitkin näyttää aivan ihanilta:D

    Äänestä

  • jos syö rasvaista ruokaa kirjoitti:

    laihduttaakseen ja samalla jauhot pasta ja leipä ovat sallittuja. Alkoholiakin siihen samaan saumaan. En suosittelisi.

    kohtuudella syöminen, ei se suinkaan tarkoita, ettei se muilla onnistuisi.

    Äänestä

  • dieetti... Onks se joku uusi juttu? Vai puhutaanko Atkinsin dieetistä?

    Atkinsissa muuten aloitusjakso kestää pari viikkoa jonka jälkeen hh-taso nostetaan ko. henkilölle sopivalle tasolle asteittain. Ei siinä kokonaan hiilareita tuomita vaan tehdään selväksi niiden varastointia lisäävä vaikutus.

    Äänestä

  • Atkinsonin kirjoitti:

    dieetti... Onks se joku uusi juttu? Vai puhutaanko Atkinsin dieetistä?

    Atkinsissa muuten aloitusjakso kestää pari viikkoa jonka jälkeen hh-taso nostetaan ko. henkilölle sopivalle tasolle asteittain. Ei siinä kokonaan hiilareita tuomita vaan tehdään selväksi niiden varastointia lisäävä vaikutus.

    Saivartelua.

    Äänestä

  • ------------------- kirjoitti:

    Saivartelua.

    Täytyyhän edes jonkinlaista täsmällisyyttä noudattaa, eihän kukaan muuten tiedä mistä oikein puhutaan...

    Äänestä

  • ------------------- kirjoitti:

    Saivartelua.

    vartelua? Se Atkinson vai sekö, että kerroin faktaa Atkinsin dieetistä? Ja vieläpä siitä kuinka sitä sovelletaan henkilökohtaisesti eikä kansoittain niinkuin rhh-ruokavaliota.

    Äänestä

Kannattaa muistaa, että se on takuulla melkovähäistä joka tapauksessa se noiden tähtien syöminen. Ei varmasti ole mitään valtavia rasvamässäilyjä ja kännäämisiä heillä päällä. Aivan varmasti vahtivat joka suupalan.

Äänestä
  • Aivan varmasti he myös harrastavat valtavasti kuntoilua,

    Äänestä

Sharon Stone, Sarah Jessica Parker ja Teri Hatcher syövät rasvaa pysyäkseen hoikkina. Näin se vaan menee. Syö sinäkin.

Äänestä
  • pastaa ja leipää. Tulikos taas luettua teksti VHH-lasit silmillä?

    Äänestä

  • Väärin uutisoitu. Tärkein viesti on se, että he syövät vähän ja liikkuvat paljon. Olipa tuossa jutussa otsikko mikä tahansa, niin aivan varmaan on, että he eivät mitään moskaa suuhunsa tunge eivätkä läträä rasvalla. Ja huom. he syövät myös viljatuotteita; leipää, pastaa jne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ajankohtaista. kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/terveys/200812298836245_tr.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu