Eräänä iltana menin nukkumaan ennen miestäni..
en saanut unen päästä kiinni joten olin menossa takaisin olohuoneeseen niin siellä se ähki sohvalla.. Ollaan tehty sitä yhdessä, mutta järkytyin kun hän katsoi pornoa ja samalla siinä veteli..tää asia vaivaa mua koko aika.. mieheni nolostui sen huomasi.. miten tän asian nyt ottaisi.. onko muilla kokemuksia? tiedän sen olevan normaalia mut kuitenkin pikkasen sisältä kaivertaa..
en saanut unen päästä kiinni joten olin menossa takaisin olohuoneeseen niin siellä se ähki sohvalla.. Ollaan tehty sitä yhdessä, mutta järkytyin kun hän katsoi pornoa ja samalla siinä veteli..tää asia vaivaa mua koko aika.. mieheni nolostui sen huomasi.. miten tän asian nyt ottaisi.. onko muilla kokemuksia? tiedän sen olevan normaalia mut kuitenkin pikkasen sisältä kaivertaa..
Vastaukset 34
Vanhimmat
tai edes epäillyt että itsetyydytystä voisi harrastaa? Etkö itse tee sitä? Miten se on sinulta pois?
ahdasmielinen, tietämätön tai yksinkertainen. Valitse itse.
Hahhaa.. meillä tollasesta puhutaan ihan avoimesti, mitä tossa nyt on nii HIRWEETÄ ? :D
Ens kerralla vetäset vaatteet pois ja sanot miehelles et tarviitko apuu.. vink,vink :)
Eipä se kovin ihmeellistä ole. Me miehet halutaan "vetää käteen", vaikka pimppiäkin suhteessa saataisiin. Turhaan vaivaat sillä päätäsi sillä se on normaalia, voisit olla huolissasi jos se ei koskaan "runkkaisi".
Kai sitä nyt ihminen saa omia vehkeitään hiplata ilman, että toinen vetää siitä herneen nokkaan?!
Suosittelisin sullekin pientä itseesi tutustumista ihan privaatisti, niin lakkaisi kenties vanne kiristämästä pääsi ympärillä!
Uskomatonta, että joku on nykyään noin "mettäläinen"!
Minä en runkkaa parisuhteessa. Ja pistän suhteen katkolle jos pimppaa ei heru. Runkkaaminen on sinkkujen ja homojen hommaa.
Voi kauheeta mitä se teki! Mä ymmärrän hyvin sun ahdistuksen, tuohan on melkein sama kuin vieraissa kävisi. Mitäpä jos miehelläsi onkin toinen nainen ja hän ajattelikin juuri sitä naista siinä puuhassaan?
Minusta sinun pitäisi nostaa nyt kissa pöydälle ja puhua asia selväksi.
Miehesi ei ehkä tiedä, etten pidä moisesta - ja on jo pelkkä pornon katselukin ihan kauheaa, jos kerran sukupuolielämänne on muuten kunnossa.
Tarvittaessa voisi olla jostain parisuhdeterapiasta hyötyä. Muutenhan voitte ajautua siihen tilanteeseen, että sinäkin alat harrastaa itsesaastusta.
Hei haloo, mitä pahaa siinä siis oli??? Ei itsetyydytys ole synti eikä se aiheuta mitään vahinkoa. So what??? Omaa kehoaan saa jokainen hipelöidä ihan miten vaan itseä huvittaa. Kokeile sinäkin!
,että hän ei tahtonut herättää sinua ,ja kaipasi vain pikaista helpotusta ,,ei asiassa ole mitään senkummempaa
Niin parisuhteessanne on jotakin pahasti vialla.
Tiede ei ole vieläkään pystynyt kumoamaan väitettä karvojen kasvamisesta kämmeniin runsaan itsesaastutuksen seurauksena. Puhe ei välttämättä tälläisiin miehiin tehoa, mutta asian ottaminen esille ystävien ja sukulaisten kanssa saattaa hillitä tätä puolisosi eläimellistä toimintaa.
Kehottaisin lisäämään valvontaa ja jopa ongelmasta tiedottaminen avoimesti kaikille joita se vain kiinnostaa on pieninä askelina tapahtuvaa parantumista.
Tsemppiä sinulle.
Älä välitä noista! Kuulostaa että oot tienristeyksessä valitsemassa hyväksytkö (=yleinen mielipide) ja kovetat ittes kestämään tota, tunteet kylmenee..jne vai kuunteletko itteäs (vaikeampi täs yhteiskunnas jossa entinen moraalittomuus on moraalina)ja et kylmetä tunteitas, sallit itsesi loukkaantua..
Raamatussakin lukee näin, Jumala joka on meidät luonut sanoo näin:
Matteuksen evankeliumi:
5:28 Mutta minä sanon teille: jokainen, joka katsoo naista himoiten häntä, on jo sydämessään tehnyt huorin hänen kanssansa.
Matteus toisin sanoen kertoo, että 100% miehistä on tehnyt huorin. Maailmassa ei ole yhtä ainoaa sukupuolielimet ja -hormonit omaavaa miestä, joka ei olisi tuntenut himoa katsoessaan naista/naisia, vaikka kuinka olisi uskollinen omalle puolisolleen.
lisäyksenä edelliseen
toiminnalta. ihan normaaliahan tuo on. Suurin osa miehistä sitä tekee ja yli puolet naisista, olivat sitten suhteessa tai eivät. Turhaan murehdit. Anna olla.
Miehistä sitä tekee varmaan 99% ja naisista 98%. Miehistä prosentti ja naisista kaksi valehtelee. Se on rumaa.
En valehtele ja siltikään minun ei tarvitse itseäni "runkkailla" .....ai miksi ei? No kuule siksi, koska mielummin rakastelen rakkaan vaimoni kanssa ja vaimo antaa seksiä niin paljon kuin minä haluan eli EI ole mitn tarvetta itsetyydytykseen vaan aivan päinvastoin mielummin haluan purkaa seksuaalienergiani vaimoni kanssa rakastellessa.
Nämä itsetyydyttäjä naiset ovat suurimmalta osalta sellaisIA, Jotka eivät saa orgasmia yhdynnässä.
Ymmärrän sen että säikähdit asiaa ja se mietityttää,olisi hyvä jos pystyisit ottamaan asian hienotunteisesti puheeksi miehesi kanssa,varsinkin jos asia nolostuttaa häntäkin.Itselläni ei vastaavasta tilanteesta ole kokemusta,mutta uskoisin kyllä että mieheni vetelee käteen ja se on ihan normaalia,kyllä minä ainakin sitä harrastan.
monet tekee sitä yhdessä, toisiaan katsellen
Katsos kun meitä on moneksi..kyllä minäkin olen tehnyt miehen kanssa yhdessä toisiaan katsellen eikä siinä ole mitään noloa.Mutta se saattaa jonkun mielestä olla noloa kun noin yllättää.
Miksi se sinua loukkaa?
Tuntuuko, ettet riitä?
Vai sekö loukkaa, että mies katselee "vierasta" ja tyydyttää itseään?
Vai inhottaako ajatus muuten vaan?
Niinkun sanoitkin, että se on yleistä.
Et voi omia miehen seksuualisuutta itsellesi.
Joskus se vaan on mukavampi tehdä yksin, toisen tarpeista välittämättä. Pornoleffat yms.. toimii siinä visuaalisena kiihokkeena.
Siis ällöttääkö sinua se, että sait tietää miehesi tyydyttävän itseään vai se, että hän jäi kiinni?
Jälkimmäisen jotenkin ymmärrän. Minulle tulisi äärimmäisen kiusaantunut olo jos yllättäisin jonkun masturboimasta. Se on niin yksityinen asia.
sen kans t:¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
ei moni mies uskalla vaimonsa kanssa tai edessä tai vaimostaan huolimatta ja vaimonsa paheksunnan pelossa toteuttaa seksuaalisuuttaaan ja halujaan, pitää niin helvetisti ottaa huomioon sitä toista. Hän on mies ja terve ja lähetä tänne jos ei kelpaa!
KYLLÄ MINUA AHDISTAA JÄ HÄVETTÄÄ MIEHEN PUOLESTA..
KYLLÄ ME RUNKATAAN YHDESSÄ, MUTTA VITUTTAA ETTÄ SE RUNKKAA MULTA SALASSAA!!!
ja oli hieman kiusaantunut olo kun toinen hoitelee itteään..ja raukka edes huomannut mua aluksi..
HELVETTI
Siis MIKÄ ja MIKSI sinua hävettää MIEHESI PUOLESTA?
Miksi SALASSA runkkaaminen VITUTTAA? Onko se sulta pois, oletko puutteessa tai tyytymätön seksielämäänne?
Miksi RAUKKA? Jos on johonkin keskittynyt, niin ei silloin ei tietenkään huomaa muita asioita.
Aikaisemman suhteen loppuaikoina, ei enää kaiken riitelyn keskellä enää kiinnostanu ees seksi. Sitten aika-ajoin heräsin yöllä, kun sänky heilu valtavasti, ja sitten kun kokeilin niin siellähän se sormi oli. Et vois sitä nyt kunnioittaa toisen yöuniakin, vaikka kuin on vaikeaa!
Mä saan vielä kirkkaamman kruunun! Mun ex-mies runkkas hereillä ja kuorsas nukkuessaan. Että sellasta "yöunien kunnioitusta"... Hyvä vaan, ettei erehtynyt mun puolelle yrittämään. Elämää se vaan oli, rauha hänen muistolleen...
EN KAIVANNUT MITÄÄN SAARNAA..
TAAS NÄITÄ PIKKU PIPPELIEN JA LÄSKI PERSEIDEN KIRJOTUKSIA JOILLA EI OLE ITSELLÄ SEKSI ELÄMÄÄ..
TAI EDES SUHDETTA...
SINKKUJA YH NÖRTTEJÄ JA RUMIA IHMISIÄ OOTTE...
ihminenhän saa harrastaa itsensä kanssa ihan mitä haluaa... ei mulla oo vaikeuksia hyväksyä sitä että mieheni harrastaa itsetyydytystä.
Hittojako tänne kirjoittelet, jos et halua vastauksia.
LUE MUN VIESTI OIKEIN URPO..
KYSYIN ONKO MUILLA SAMOJA KOKEMUKSIA, TUNNETILOJA..
TEILLE TYHMILLE PITÄÄ AINA VÄÄNTÄÄ JOKA VITUN ASIA RAUTALANGASTA..
KYSE EI OLE OIKEASTA JA VÄÄRÄSTÄ AJATTELUTAVASTA, VAAN SIITÄ TUNTEESTA JOKA TULEE KUN ÄIJÄ KIIHOTTUU KATTELEMALLA TOISEN RÖMPSÄÄ JA SAA SIITÄ NAUTINNON... PRKL, KU TE OOTTE ÄLLÖTTÄVIÄ..
HYI.
Kaikki miehet sitä tekee ja useimmat naisetkin. Ei se ole sinulta mitenkään pois. Älä suotta vaivaa normaalilla asialla päätäsi.
Onko itsetyydytys muka jotenkin kielletty asia, kun sanot, että jäi kiinni siitä?
Miehelle on terveellistä ejakuloida usein. Jos siemennestettä varastoituu liian pitkäksi aikaa, niin siihen muodostuu karsinogeenejä, jotka voivat aiheuttaa kives- ja eturauhassyöpää. Paineet pihalle vain aina kun siltä tuntuu.
Jo on murheet sullakin. Etkö sinäkään vielä tiedä että miehet, on ne parisuhteessa tai mitä vaan RUNKKAA. Kyllä, joka ikinen mies. Kuka vessassa ajatuksineen kuka netissä pornoa vahdaten ja kuka autossa työmatkalla.
Ole tyytyväinen että runkkailee kotisohvalla eikä nussi tuolla livenä.