Haluaisin kuulla muiden mielipiteitä asiasta ja kokemuksia siitä, miltä tuntuu tietää, että oma puoliso on tapaillut ja ollut seksisuhteessa alle 18-vuotiaan kanssa. Paljastui tässä vasta, että puolisollani on ollut 17-v. tyttönen ja hän on itse ollut 28. Tämä asia häiritsee minua jokseenkin :(
Suhtautuminen miehen entiseen suhteeseen nuoren tytön kanssa
Mis_ka00
9737
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ehkä miehesi oppii tuosta ettei sinulle kannata kertoa mitään muista aikaisemmista suhteista, ettet vain löytäisi niistäkin jotain joka pahoittaisi pienen mielesi.
Menneisyys on menneisyyttä, elä nykyhetkeä kaivamatta esiin aioita joista et välttämättä pidä.
"ettet vain löytäisi niistäkin jotain joka pahoittaisi pienen mielesi."
No ei se nyt kerro vielä mistään pienestä mielestä, jos tuollaisesta pahastuu. Itseänikin iljettäisi, jos saisin tietää, että tuon ikäinen ukko on vehdannut aalle 18-vuotiaan kanssa. Eihän 17v enää mitään sakkolihaa ole, mutta silti jotenkin kuvottava ajatus. Suurinpiirtein yhtä kuvottava kuin maksullisissa käynti.
Eikä tuo ole välttämättä tullut ilmi sillä, että nainen on kaivellut menneitä, vaan ihan sattumakin on voinut olla syynä.
Jos mies on uskollinen eikä hypi vieraissa niin mikä hitto tuossa on hätänä, ennemmin huolestuisin jos paljastuisi väkivaltaisia tai sosiopaattisia piirteitä.
Jep tuohan on ihan verrattavissa maksullisella käymiseen, pientä rajaa noihinkin vertailuihin.
Ja sitä on ihan turha tonkia.
nainen on kauneimmillaan, hoikimmillaan ja luulenpa, että toosakin oli tiukempi kuin sinulla joten syytä ollakin vähän loukkaanutnut.
ekaks sanon, olen nyt 26vee
mutta siis seurustelin itse 16vuotiaana 29vuotiaan miehen kanssa! Vietimme viikonloppuja aina molempien kavereiden kanssa ja hänen kavereista moni järkyttyi kun kuuli mun iän, ei siksi että se olisi haitannut vaan koska luulivat mua vanhemmaksi. Ei ollut koskaan tullut asia ennen ilmi ennen kun sanoin etten tule heidän kanssa ravintolaan koska en pääse sisään ikäni takia. Siihen asti nämä ystävät olivat luulleet että olin vaan erittäin tunnollinen urheilia. Kilpailinhan 22vuotiaiden sarjassa josta heistä moni tiesi.
Mikä tästä asiasta tekee ällön?
yököttävää. Etenkään kun tyttö(kään) ei ollut ns. sakkolihaa.
Jos 50 v on 17 vuotias, voisit yökötellä.
Ehkä sun on paras etsiä neitsytmies.
En muistaakseni ilmaissut asiaa yököttäväksi. Hassua, kuinka tällaiset viestiketjut pääsevät rönsyilemään. Tiedän, että on olemassa muitakin naisia, joita tällaiset jutut häiritsevät, lähinnä heidän kokemuksiaan olisin halunnut tänne... Mutta valitettavasti jotkut nauttivat toisten ihmisten murheista ja pistävät lisää piikkiä lihaan.
miehen menneisyys on hänen oma asiansa, ei kuulu sinulle. Keskitä huomiosi teidän suhteeseen ja tähän päivään