Että tällaisia ovat yhteiskunnan

tukipilareiksi itsensä mieltävien kiinnostuksenkohteet ja lempipuheenaiheet...
6184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

siellä ovat äänessä reaalielämässä johtajatason valtaa omaavat ja suurimmat varallisuudellaan kerskailijat.
Tulipahan selväksi porvariston ajatusmaailma.

Äänestä
  • kun riittää aikaa lorvailla täälläkin

    Äänestä

Säästä saa puhua livessäkin ihan tarpeeksi.

Äänestä
  • .. muita vaihtoehtoja ei suhde- ja tunnerintaman aihepiiriin kuulukaan.
    Siispä on valittava sää tai perse.

    Äänestä

  • just juu kirjoitti:

    .. muita vaihtoehtoja ei suhde- ja tunnerintaman aihepiiriin kuulukaan.
    Siispä on valittava sää tai perse.

    pitäsi puhua?

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    pitäsi puhua?

    kiellä enkä käske. Valintasi on sää tai perse.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


luettuani mm. re:n ketjua kirjoitti:

tukipilareiksi itsensä mieltävien kiinnostuksenkohteet ja lempipuheenaiheet...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu