Muita Saksassa

Eli viikon päästä olen lähdössä Nürnbergiin, onko muita jossain lähettyvillä? Jännittää jo melkoisesti, miten saisi sitä hillittyä..?:)
1353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tervetuloa Saksaan, nyt siis olet jo täällä?? :) En asu ihan lähettyvillä, kahden tunnin matkan päässä Nürnbergistä lähellä Heidelbergiä, mutta ajattelin laittaa viestiä kun olen kuitenkin myös aupairina täällä. Olen ollut 3kk ja vielä toiset kolme jäljellä, oon vain puoli vuotta siis.

Minuakin jännitti kyllä aivan kaameasti, enkä tiedä niinkään miten sitä saa hillittyä. Yritin vain sietää sitä :D Aika tosi jännää lähteä noin vaan outoon maahan ja perheeseen.. varsinkin kun on ehkä vähän hiljaisempi ja ujompi tyyppi toisinaan :) laitappa viestiä ja kerro minkälaista on, tykkäätkö perheestäs ja miten muuten menee!

Mietin onko toi matka liian paha siihen että ehkä nähtäiskin tässä kolmen kuukauden aikana kun oon vielä täällä, täytyy kattoa, jos kiinnostaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pian lähtevä kirjoitti:

Eli viikon päästä olen lähdössä Nürnbergiin, onko muita jossain lähettyvillä? Jännittää jo melkoisesti, miten saisi sitä hillittyä..?:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu