väkivaltaisista miehistä!

ovatko "aivokuolleita" syntymästään asti??? niin?
6217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

naisten syytä.

Äänestä

Luulen ettäpä että..
Olisi hyvä opetella toinenlainen keino purkaa sitä pahaa tuultansa.

"Sigmund Freud kehitti teorian, jonka mukaan ihmiselläkin on vietinomainen tarve tuhota. Hän ajatteli aggressiota energiana, joka kasautuu vahingollisesti elimistöön, jos sitä ei pura. Samasta syystä sen purkaminen olisi nautinnollista."

"Aggressiiviseen käyttäytymiseen liittyvä helpotuksen tunne saattaa olla omiaan lisäämään aggression käyttöä ongelmanratkaisuna jatkossakin."

Lähde: http://fi.wikipedia.org/wiki/Aggressio

Että sellasta.

Äänestä

Aivokuolleiksi todetut haudataan parissa viikossa.

Äänestä

Jos olisivat, niin ei tarvittaisi mitään elinluovutustestamenttejä, vaan niitä olisi jatkuvasti tarjolla runsain mitoin.

Äänestä

Hormonitasapaino vialla?

Äänestä
  • Onneksi ei ole murheeni, enää!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-herneaivot- kirjoitti:

ovatko "aivokuolleita" syntymästään asti??? niin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu