Onneksi pikkuiset palaavat taas koulun penkille. Siis ne jotka eivät polttaneet kouluaan. Me aikuiset päästään eroon näistä älyttömistä teinitrolleista ja provoista ja voidaan palata siihen henkevään atm/ytm-keskusteluun jota palstalla ollaan käyty jo iät ja ajat:)
Koulut alkaa, sinkut-palsta rauhoittuu
10Nainen
4297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hauska näkökulma. Ajattelin, että noita älyttömyyksiä suoltaa joku eläkeikäinen ukko, joka ei ole saanut neitsytnaista elämänsä sulostuttajaksi, mutta saattaahan se tosiaan olla joku lapsikin. Tosin miehet on lapsia koko elämänsä.
Alun perin tulin itse palstaa seuraamaan siksi, että halusin oikeasti lukea (tai luulin, että täältä voisi sellaisia löytyä) järkeviä, joskus jopa henkeviä puheenvuoroja sinkkuelämästä ja sen eri puolista vähän eri tyyliin kuin mitä tv-ohjelmat tätä itse valittua tai valitsematonta elämäntyyliä esittävät.
Nyt täällä on viime päivien aikana valitettavasti alkanut esiintyä mitä sattuu sontaa, mutta ainahan voimme itse onneksi tehdä aloituksia järkevänkin keskustelun aloittamiseksi.
Törmäsin artikkeliin jossa käsitellään uroita, naaraita, kiimaa ja kilpailua. Minusta siinä oli muutamia hauskoja tietoiskuja.
http://www.tiede.fi/arkisto/print.php?id=153
Lainaus artikkelista, "Isyys on erityisen epävarmaa niissä ihmiskulttuureissa, joissa parisuhde on löyhä. Tähän on kehittynyt kiintoisa ratkaisu: joillakin Tyynenmeren saarilla miehet hoitavat eniten siskonsa lapsia, joille he ovat keskimäärin läheisempää sukua kuin vaimonsa jälkeläisille."
Eläinmaailmasta.
"Hyviä esimerkkejä kilpailun puutteesta ovat myös tähtimadot, joiden muutaman millin pituinen koiras elää loismaisesti metrin mittaisen naaraan sukupuolielimissä."
T: eräs atm, mukava, kohtelias ja neitsyt
rivien välistä olen lukevinani että tosimies saa kyllä naisen, aikuinen mies saa naisen. Sellainen mies joka ei saa tyttöystävää on auttamatta pahainen kakara?
sen takia neitsyyden nimi on miehillä poikuus.