PERUSAINEENVAIHDUNNASTA

Kumpaa pitäisitte luotettavampana lähteenä, kalorilaskuria vai energynettiä? Laskin oman päivittäisen energiantarpeeni (jolla en siis liho enkä laihdu)kyseisillä sivustoilla ja molempien summat erosivat huomattavan paljon toisistaan. Kumpaakohan uskoa...?
1275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kumpi näyttää vähemmän. Itse olen kanssa huomannut suuren eron noiden kahden välillä ja perusaineenvaihdunnakseni tuli n. 2000 kaloria (se pienempi). Kävin kuitenkin joskus mittauttamassa kehonkoostumukseni ja silloin perusaineenvaihdunnakseni mitattiin 1600 kaloria. Eli kaikki on tosiaan silti yksilöllistä mutta kyllähän noi laskurit silti suuntaa-antavia on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


------ kirjoitti:

Kumpaa pitäisitte luotettavampana lähteenä, kalorilaskuria vai energynettiä? Laskin oman päivittäisen energiantarpeeni (jolla en siis liho enkä laihdu)kyseisillä sivustoilla ja molempien summat erosivat huomattavan paljon toisistaan. Kumpaakohan uskoa...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu