madonna meikki

http://zxlcreative.blogs.com/photos/uncategorized/2008/04/29/madonna_hard_candy.jpg

osaisiko joku neuvoa miten tälläisien meikin sais aikaiseksi? paria kertaa oon yrittänyt ittelleni tehdä mutta ei kyllä samanlaista millään tuu!
4471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ensin teet normaalin meikin kissansilmineen ja pinkkine poskipunineen, sitten kuvankäsittelyohjelmalla silotat koko naaman täydelliseksi.

Äänestä

Aluksi tietenkin meikkivoiteet ja poskipunat ja muut jutut. Mutta nuo silmät näyttää jotenkin siltä että siinä on alla jokin vaalea luomiväri tai vain pohjustus ja sitten nestemäisellä kajaalilla yrität saada tuon samanlaisen rajauksen yläluomeen kuin tuossakin on. Veikkasiin että tuossa on myös tekiripset ylhäällä ja alhaalla.

Äänestä
  • siis tekoripset jopa :D

    Äänestä

  • KIITOS!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sanna..... kirjoitti:

http://zxlcreative.blogs.com/photos/uncategorized/2008/04/29/madonna_hard_candy.jpg

osaisiko joku neuvoa miten tälläisien meikin sais aikaiseksi? paria kertaa oon yrittänyt ittelleni tehdä mutta ei kyllä samanlaista millään tuu!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu