Puolipakotin akan mun kans pienelle kävelylenkille tuonne viidentoista asteen pakkaseen ja melkosen valituksen kera se sit lähtikin. Ja alkumatkasta vielä valitus vähä jatkuikin kunnes kysyin, että 'haluaisitko jo kääntyä takaisin?' No sehän vastas, että 'en perkele käänny takas ennenku sinä käännyt!' Eihän siin sit ittenkään auttanu muutaku kävellä nenä jäässä menemään.
Naiset...mahtavia olentoja.
On ne perkeleet sitkeitä.
14
703
Vastaukset 14
- sinä,
heräsit ja tulit kertomaan unestasi meille.
Missä välissä mahdoit ehtiä kävelylle, kun olet vastaillun viiden minuutin välein ketjuihin... - cookos
siitäs sait...sitä saa, mitä tilaa..tuommosta se oli meilläkin 10 vuotta sitten.
- tuommoinen kelpaa
äidiksi, joka tappaa itsensä kylmyyteen mieluummin kuin nielee hiukankaan ylpeyttänsä
kun se omalla toiminnallaan pakottaa miehen pistämään paremmaksi. Minkälainen mies mä olisin ollu jos olisin heti kääntyny takas? Nii-i.
- ~Vanilla~
miehelle periksi. Olen muun muassa polttanut selkäni todella pahasti löylynheittokilpailussa, ollut 40 minuuttia 7 asteisessa vedessä ja kantanut tiiliä 11- vuotiaana monta tuntia, kun raksamies sanoi, ettei tuommoinen tyttö pysty siirtämään niitä kaikkia edes viikossa. Mä olen valitettavasti tarpeeksi typerä ottaakseni melkein haasteen kuin haasteen vastaan.
- uskalla
lähteä tänne kaffille :DDD
- ~Vanilla~
uskalla kirjoitti:
lähteä tänne kaffille :DDD
Mä tarviin haastetta. :) Etkä sä halua mua sinne, mä olen ihan hirveä narttu. :)
- eikös siinä ole haastetta
~Vanilla~ kirjoitti:
Mä tarviin haastetta. :) Etkä sä halua mua sinne, mä olen ihan hirveä narttu. :)
jos jätän osoitteen kertomatta :) ja mitä narttuiluun tulee, nini tarvitsenhan minäkin haasteita :D
- ~Vanilla~
eikös siinä ole haastetta kirjoitti:
jos jätän osoitteen kertomatta :) ja mitä narttuiluun tulee, nini tarvitsenhan minäkin haasteita :D
sitten saman tien tulemaan. Nähdään lähimmän kymmenen vuoden kuluessa. :)
- vissiin ihan vielä
~Vanilla~ kirjoitti:
sitten saman tien tulemaan. Nähdään lähimmän kymmenen vuoden kuluessa. :)
laita kaffia tippumaan, mutta lataan toki pannun valmiiksi :D Jos pientä opastusta vois kuitenkin heittää, niin olen luonut lumet sellaisiksi kinoksiksi liittymän viereen. Niitä on kaksi kinosta ja sinun täytyy vain osua niiden väliin.
- että...
Ihan uteliaisuudesta: Miten sun naises sietää, että sä nimittelet sitä "akaksi", vai eiks se tiedä tosta?
Musta yleensä vasta joidenkin kuuskymppisten avioparien puheissa (tms.) voi olla hellyttävääkin se sellainen, että jos kumppania puhutellaan esim. "akaksikin".
En ole kukaan niistä kirjoittajista, joka sun parisuhdedilemmoihis yleensä tapaa kantaa ottaa, mutta tuli nyt vaan mieleen...akat kutsuu itsekin itseään ja toisia akkoja akoiksi. Lännessä se on akka, ja itäänpäin mentäessä kuulemma eukko.
- että...
relaxed_eyes kirjoitti:
akat kutsuu itsekin itseään ja toisia akkoja akoiksi. Lännessä se on akka, ja itäänpäin mentäessä kuulemma eukko.
No sittenhän asiassa ei liene ongelmaa, jos & kun kukaan ei asiasta pahastu. Maassa maan tavalla.
- Jurppis68
Ole niin monimutkainen kapistus ku nainen? Sen oivalluksista ku ei ota selvää millään järjellä eikä opuksella.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241546Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681367- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731092Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84779Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29738Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48727Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629
