löytyiskö suomesta

epäitsekästä,huumorintajuista ja suht ok-näköistä kilttiä miestä?!?!? olen tullut siihen tulokseen, että ei todellakaan löydy... olen siis hyvin pettynyt tähän nykymenoon kun täälä uudellamaalla tuntuu vain olevan pelkkiä itseriittoisia nörttejä... :((
8635
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ja miettinyt, että pitäisikö pikkuhiljaa ryhtyä etsimään miestä myös muualta Suomesta (pohjoisesta kuulemma löytyy mukavampia miehiä) vai ehkäpä ulkomailta.

Täällä pääkaupunkiseudun tuntumassa kun tuntuu tosiaan olevan liikaa noita itseriittoisia miehiä, ainakin vapaissa miehissä. Varattuihin tai alkoholiongelmaisiin taas en halua sekaantua, vaan haluan kiltin, vapaan miehen.

Äänestä

täällä pohjanmaan maaseudulla.Taitaa tulla valinnan vaikeus!Mutta voipa siinä tulla muunlaisia vivahteita tilalle.Kuka arvostaa mitäkin.

Äänestä
  • tänne itään. Täälhä myö ollaa. Aitoja ollaa, ei myö jakseta mittää teeskennellä tai esittää. Murteestakii oppii saamaa selvää aja kans :)

    Äänestä

  • vilisee :D

    Äänestä

  • Täällähän niitä kunnollisia kirjoitti:

    vilisee :D

    pysty kotirouvana elättämään?

    Ei siellä korvessa ole töitä. :(

    Äänestä

Aina vähän siitä että mitä sä sanoilla "naisia arvostava" tarkoitat? :)

Onko se sitä että tehdään mitä nainen haluaa, eli ostellaan lahjoja ja kivoja kylpylälomia ja viedään ravintoloihin syömään.
Vai sitä, että nähdään tasa-arvoisena kumppanina missä molemmilta odotetaan samoja asioita.

Koska mun mielestä sä et voi ikinä vaatia ihmiseltä mitään sellaista mitä et voi itse täyttää. Mä en vaadi naisilta ainakaan sellaisia asioita mihin en ole itse kykenevä ja sen takia myös haluan ettei nainen vaadi mun ostelevan sille kaikkia asioita jos se itse ei tee muuta kuin istuu nätisti käsi ojossa. ;)

Äänestä
  • Tällainen on minun kuvaukseni naisia arvostavasta miehestä (tai ainakin omaa naistaan arvostava mies):

    -ei pidä itsestäänselvyytenä
    -on empaattinen, rakastava ja huolehtiva/suojeleva naistaan kohtaan (TÄRKEÄÄ!!)
    -kun sanoo että rakastaa naistaan, tarkoittaa sitä ja katsoo silmiin (ei siis minkään rakastelun jälkeen :P)
    -on omistushaluinen (tiettyyn pisteeseen asti, rajansa toki kaikella)
    -ja ennenkaikkea: YLPEÄ NAISESTAAN!

    siinä muutama kohta jotka minusta kuuluvat naista arvostavan miehen luonteeseen.

    Äänestä

Heips!Kyl täältä uudeltamaalta löytyy ainaskin yksi kiltti,rehellinen,huumorintajuinen,yhdennaisenmies,ja ym vapaa 37v.mies. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


naisia arvostavaa, kirjoitti:

epäitsekästä,huumorintajuista ja suht ok-näköistä kilttiä miestä?!?!? olen tullut siihen tulokseen, että ei todellakaan löydy... olen siis hyvin pettynyt tähän nykymenoon kun täälä uudellamaalla tuntuu vain olevan pelkkiä itseriittoisia nörttejä... :((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu