Miksi miehet

Sanoo tykkäävänsä isoista tisseistä, mutta sitten kuitenkin seurustelevat pikkutissien kanssa?
18760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Olen huonmannut kans, et se menee aina noin. Isotissisen kanssa seurustelevat salaa haikailee pikkutissejä ja pikkutissisen kanssa olevat vastaavasti kuolaavat isoja rintoja. Kai tuohon joku logiikka on, mutten vaan tiedä mikä. :-D

Äänestä

kiva uppoutua munan kans ja muutenkin, mut pikkutissisillä naisilla sopii vaatteet naisellisemmin päälle vaikka ei ne sekstaillessa munan kans tunnut yhtä hyvältä. Itse kuitenki tykkään pienemmistä tisseistä. Ovat vain naisellisempia, tietty silloin pitäis olla myös hoikka vartalo johon se sopii..

Äänestä
  • Mitä se tarkoitaat? Naisillahan ne tissit on eikä miehillä. Vaatesuunnittelijat (miespuoliset) taas ovat useimmiten homoja, jotka suunnittelevat vaatteita poikamaisille vartaloille. Muotimaailman homojen takia malleina toimivat pienirintaiset ja hoikat poikamaiset nuoret tytöt. Aika vietävissä täytyy olla, jos alkaa uskoa, että se on naisellista. Oikeasti naiseellisuuteen kuuluisi runsaat muodot.

    Äänestä

  • nkwlec kirjoitti:

    Mitä se tarkoitaat? Naisillahan ne tissit on eikä miehillä. Vaatesuunnittelijat (miespuoliset) taas ovat useimmiten homoja, jotka suunnittelevat vaatteita poikamaisille vartaloille. Muotimaailman homojen takia malleina toimivat pienirintaiset ja hoikat poikamaiset nuoret tytöt. Aika vietävissä täytyy olla, jos alkaa uskoa, että se on naisellista. Oikeasti naiseellisuuteen kuuluisi runsaat muodot.

    niin tiedät naisista jotain ja muutenki miten sitä kullia naisten rinnoissa uitetaan! Ei naista ole tarkoitettu sotanorsuksi, kyl ne miehet hoitaa sen sotimisen ja naiset..

    Äänestä

tissien kanssa, tai mitä nyt joskus juttelen niille hempeitä

Äänestä

Femujen propagandaa taas.

Äänestä

isotissisiä ei riitä kaikille!

Äänestä

Tehdään epäsymmetrinen muutos kokoon.

Äänestä

siinä syy. Jos naisella on hyvät tissit, ni se on 90%:lla todennäköisyydellä vitun huono sängyssä, vaikka poikkeuksiakin tietty se 10%:a on.

Minen muusta tiedä, joten siksi yleistys.

Äänestä
  • eriparitissiset? Onks meillä vuoropäivät, jolloin ollaan hyviä sängyssä ja jolloin ei olla? :D

    Äänestä

  • vänkyrä-nainen kirjoitti:

    eriparitissiset? Onks meillä vuoropäivät, jolloin ollaan hyviä sängyssä ja jolloin ei olla? :D

    sama logiikka kuin kulleissa. Siis, mitä naisilta olen kuullut, ni suurin osa jättikullin omaavista miehistä on huonoja sängyssä. Eli, mitä isommat tissit tai kulli, ni sitä vähemmän se viittii yrittää.

    Mul ei oo kokemusta mistää suurista kokoeroista mitä eriparitisseihin tulee, mut tuolla em. logiikalla ajateltuna eriparitissiset on hyviä sängyssä.

    Äänestä

  • relaxed kirjoitti:

    sama logiikka kuin kulleissa. Siis, mitä naisilta olen kuullut, ni suurin osa jättikullin omaavista miehistä on huonoja sängyssä. Eli, mitä isommat tissit tai kulli, ni sitä vähemmän se viittii yrittää.

    Mul ei oo kokemusta mistää suurista kokoeroista mitä eriparitisseihin tulee, mut tuolla em. logiikalla ajateltuna eriparitissiset on hyviä sängyssä.

    Entäs tällaiset joilla on keskikokotissit? Keskivertoja? :D Hahah.

    Enkä allekirjoita tuotakaan, että äijät joilla on isot vehkeet olis huonompia sängyssä. Nounou. Ehkä mulla on sitten käyny tuuri. :P

    Äänestä

  • UPDATE_8718096 kirjoitti:

    Entäs tällaiset joilla on keskikokotissit? Keskivertoja? :D Hahah.

    Enkä allekirjoita tuotakaan, että äijät joilla on isot vehkeet olis huonompia sängyssä. Nounou. Ehkä mulla on sitten käyny tuuri. :P

    että kyllä nekin sängyssä menettelee.

    Äänestä

Ei vaiskaan. En mä ainakaan mitään mahtidaisareista perusta. Nehän putoo navan päälle heti kun tissivaljaat ottaa pois.

Mä olen kai c-koon kannattaja nykyään, mutta kyllä pienemmätkin miellyttävät silmää.

Naisilla on joku trauma tisseistään, ei se äijille (siis ainakaan mun tietääkseni) ole niin vitun iso asia.

Äänestä

Isoja tissejä on ihan kiva katsella ja on niitä kiva pidelläkkin jos eivät vaan ole iällä pilattu. Vanhemmiten niistäkin tulee hitsarinkinnas mallia ja silloin ne ei ole yhtää kivaa katseltavaa. Normi koon tissit ja pienemmät pysyvät kuosissa huomattavasti pitempään kuin isommat joten olisko syy kenties tuossa?

Äänestä

Rintavana naisena oma kokemukseni on että jossain kuppiloissa on niitä tissimiehiä kopeloimassa ja kyselemässä että onko kiksautettu tissivakoon.

Parisuhdemeiningissä isotkin tissit on pikkujuttu. Tai ainakin miehet uskottavasti osaa nimetä muitakin parinvalintaa ohjaavia seikkoja.

Äänestä

sitä mitä haluaa...

Parisuhteita rakennettaessa ne tissit kuitenki on aika pikkujuttu.

Ja sit jos on tietty on hulluna jompaankumpaan tyyppiin, niin sehän asettaa sit tiettyjä suoritukseen vaikuttavia paineita joten jos pojat tuijottaa ainoastaan tissejä, niin tulos on pikkusen epävarmaa...

Äänestä
  • tulee tissien kanssa seurusteltua, mutta plussaa on, jos kantajalla on isot munkit.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Perjantainainen kirjoitti:

Sanoo tykkäävänsä isoista tisseistä, mutta sitten kuitenkin seurustelevat pikkutissien kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu