Elikkäs niin, mitä ne kontrollerit ja spesialistit arvioivat? entä tuomarit, laatua? Voisiko joku ystävällisesti kertoa ja valaista minua sillä täytyisi tietää asia :) Kiitos avusta!
ISU-järjestelmä
2
339
Vastaukset
- kolaku
eli siis mitä ne arvioivat yksinluistelussa?
- Röhnä-Reino
Jokaiselle elementille on annettu oma lähtöpistearvonsa ja niistä tuomarit voivat joko vähentää tai lisätä /- 3 pistettä. Tosin tuo 3 pistettä on erittäin harvinaista: sehän tarkoittaa, että liikettä ei yksinkertaisesti voi mitenkään tehdä paremmin.
Eli: mikäli Elena Glebova olisi tehnyt puhtaan tulppi-tulppi-yhdistelmän, niin hän olisi saanut lähtötason 8 pistettä, mutta koska yhdistelmän jälkimmäinen osa osoittautui vajaaksi, niin lähtöarvo olikin 5,4 pistettä, josta tuli vielä vähennyksiä. Lisäksi hänen istumapiruettinsa asento katsottiin (ja sen näkin kuka tahansa) aivan liian pystyksi, joten siitä ei tullut pisteitä ollenkaan.
Että tällä lailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1266234Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635161SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724290SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost133642Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213210SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352519Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT952281Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672252