Elikkäs niin, mitä ne kontrollerit ja spesialistit arvioivat? entä tuomarit, laatua? Voisiko joku ystävällisesti kertoa ja valaista minua sillä täytyisi tietää asia :) Kiitos avusta!
ISU-järjestelmä
2
317
Vastaukset
- kolaku
eli siis mitä ne arvioivat yksinluistelussa?
- Röhnä-Reino
Jokaiselle elementille on annettu oma lähtöpistearvonsa ja niistä tuomarit voivat joko vähentää tai lisätä /- 3 pistettä. Tosin tuo 3 pistettä on erittäin harvinaista: sehän tarkoittaa, että liikettä ei yksinkertaisesti voi mitenkään tehdä paremmin.
Eli: mikäli Elena Glebova olisi tehnyt puhtaan tulppi-tulppi-yhdistelmän, niin hän olisi saanut lähtötason 8 pistettä, mutta koska yhdistelmän jälkimmäinen osa osoittautui vajaaksi, niin lähtöarvo olikin 5,4 pistettä, josta tuli vielä vähennyksiä. Lisäksi hänen istumapiruettinsa asento katsottiin (ja sen näkin kuka tahansa) aivan liian pystyksi, joten siitä ei tullut pisteitä ollenkaan.
Että tällä lailla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422582Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423252268- 322002
- 241645
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta471616Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251519- 441396
- 1001369
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391325- 361116