postin jako työstä...

eli mites helposti käy tuo talojen löytäminen jos postin jako työtä ajattelisi? eli pitääkö tuntea minkä verran seutua? vai onko navigaattorit etc?
31312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Muistin varassa pitää jakaa.

Äänestä
  • joku paperi on sentään missä osotteet?
    entäs onko avain lukittuihin ala oviin vai miten pääsee sisälle??

    Äänestä

  • kai nyt kirjoitti:

    joku paperi on sentään missä osotteet?
    entäs onko avain lukittuihin ala oviin vai miten pääsee sisälle??

    Kyllä niillä jakalilla on listat ja mahdollisesti kartatkin mukana. Samoin ku avainnippu joka taloon. Kyllä sulle ne hommat opetetaan, jos postille meet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


............ kirjoitti:

eli mites helposti käy tuo talojen löytäminen jos postin jako työtä ajattelisi? eli pitääkö tuntea minkä verran seutua? vai onko navigaattorit etc?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu