Kulmakoru ...

Siis kulmakoru jonka eilen laitoin, niin pitääkö korusta näkyä se "keppi" ? Havaitsin sen vasta äsken, että onkohan koru kasvamassa ulos :OO Siis sillon kun laitoin nii näky vaan ne kaksi palloa siitä . Nyt sitä keppiä näkyy kyn katsoo tarkasti ... Onko koru kasvamassa ulos ????
2277
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ei se ole vielä kasvamassa ulos. Kun kulmalävistys laitetaan, turpoamisen takia siihen laitetaan tahalteen liian pitkä koru, kun lävistys oli laitettu korun varsiosa ei näkynyt sen takia että lävistys oli turvonnut. Kun lävistys on parantunut (n.1-4kk),voit vaihtaa korun lyhyempään niin ettei varret näy. Itse pidän siitä että ne näkyy enkä ole vieläkään vaihtanut aloituskorua näin viiden kuukauden jälkeen.

Äänestä
  • Kiitos sulle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


APUA !! kirjoitti:

Siis kulmakoru jonka eilen laitoin, niin pitääkö korusta näkyä se "keppi" ? Havaitsin sen vasta äsken, että onkohan koru kasvamassa ulos :OO Siis sillon kun laitoin nii näky vaan ne kaksi palloa siitä . Nyt sitä keppiä näkyy kyn katsoo tarkasti ... Onko koru kasvamassa ulos ????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu