SOUVARIT

Onnea! Oletta paras yhtye/ lapin mainos.
13979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

vasynyttä vanhusten tanssipaskaa "soittava" pappaporukka nyt ei todellakaan toimi mainoksena.

Äänestä
  • Mutta kyllä meidän aikuisten mielestä on oikea valinta, että SOUVARIT saivat eniten kannatusta!

    Äänestä

  • Kyllä sieki ymmärrät ko ja jos kasvat isoksi.

    Äänestä

  • Osaatko tanssia? Jos et osaa,niin ymmärrän hyvin mielipiteesi.Kyllä Souvarit ovat hyvää mainosta lapille ja Rovaniemelle.Onnea Souvarit!!!! Olette ansainneet kunniamaininnan.Rovaniemeläiset,saatte olla ylpeitä,että teillä on näin mahtava tanssibändi siellä.Ihmettelen vain,miksi Souvareita ei Rovaniemellä nähdä useammin keikalla?

    Äänestä

  • jospas... kirjoitti:

    Kyllä sieki ymmärrät ko ja jos kasvat isoksi.

    Ei muuta ku näävelit kuurassa kulkevat papparaiset ja kassialmatyyppiset mummelit jaksaa kehua retostaa tuota humppapumppusouvareita vai mikä lie haitaripoppoo. Todellakaan se ei ole mikään mainosvaltti Lapille.

    Äänestä

  • jospas... kirjoitti:

    Kyllä sieki ymmärrät ko ja jos kasvat isoksi.

    tästä enää kovin haluaisi isommaksi kasvaa. Ikääkin yli 40. Teille humppafanaatikoille voi tulla yllätyksenä sellainenkin asia, että kaikki meistä eivät tylsistykään aikuistuttuaan. Samoin jotkut meistä vaativat musiikiltakin hiukan enemmän. Ja paljon enemmän, mitä joku kapinen humppapartio kykenee ikinä tuottamaan.

    Äänestä

Eikä Lapista tosiaan tunneta muuta kuin humppaorkesteri joita mahtuu 13 tusinaan. Souvareissahan on oikeita osaavia muusikoita tasan kaksi eli Ruokamo ja Lampela. Muut on aivan latosoittajia! Kyllä hävettää olla Lappilainen, josta täältä ei parempia vuoden Lappilaisia löydy. Heikki Nivalakin olisi ollut kunnon valinta!

Äänestä
  • Eikö se näin ole,että sellaiset lappilaiset,jotka tunnetaan muuallakin kuin vain omalla paikkakunnalla ovat ansainneet "tittelin".Itse muualla asuneena en valitettavasti tiedä,kuka Heikki Nivala on,mutta en niin välitäkään.Souvarit tunnetaan ympäri suomen ja ulkomaillakin.Miksi häpeät olla lappilainen?Minä en koskaan ole hävennyt juuriani,vaikka en siellä nyt asukaan.

    Äänestä

  • Aika isoissa ladoissa vain pojat soittelee. Mie piän, että pojat on voittanhet tämän tittelin sillä, että tuovat hyvvää mieltä ihimisille. Jaksanhet tehä sitä vielä pitkhän. Kyllä se on sillä laila, että jos met jokanen voitas tuottaa samala laila hyvvää mieltä, nin tämä mailma olis palijon parempi ellää. Onnea vain pojile kovasti!!! Souvarikaravaani kulukee,,,,koirat narun pääsä vikisee...
    Humpasta puhheenollen, kuunteleppa joskus Kullervo Linaa, Tallapeetä ja Jäppilän tuotantoa.Sillon olhan humpan alakulähtheilä.

    Äänestä

  • Lienee joku pensselinkäyttäjä sutinen? Nehän nykyisin ovat sitä eliitiä?

    Äänestä

Kyllähän tuo on niin paskaa suoraan sanottuna, lappibrändinä ja lappimainoksena ihan hävettää olla lapista. Kulunut kuva lapista... Lappi tarvii jotain uutta brändiä tänne. Paskaa sanon minä.

Äänestä

vai mikä se oli.

Äänestä
  • Mikä vitun Nivala? Olettako kaepellejä,kyllä monile SOUVARIT on sama ko LAPPI.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jesss... kirjoitti:

Onnea! Oletta paras yhtye/ lapin mainos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu