Tyttö johon olin/olen ihastunut on varattu, mitä tehdä? Olin pitkään jo ihastunut häneen ja kun lopulta sain kysyttä häneltä, niin hän olikin varattu.
Se oli eka kerta kun olen pyytänyt tyttöä ulos.
Olen aina ja edelleen pelännyt tulla torjutuksi.
Miten saisin lisää itseluottamusta jotta olisin rohkeampi naisten suhteen? Olen usein miettinyt onko minulle ¨sitä oikeaa¨.
Se oli eka kerta kun olen pyytänyt tyttöä ulos.
Olen aina ja edelleen pelännyt tulla torjutuksi.
Miten saisin lisää itseluottamusta jotta olisin rohkeampi naisten suhteen? Olen usein miettinyt onko minulle ¨sitä oikeaa¨.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Minä luulin tavanneeni kivan miehen..no hän osoittautuikin varatuksi..
Joten se taas siitä..
Elämä ei ole reilua!
Tsemppiä sulle-
olet?
Ei kannata tuosta ihastumisesta kehittää ongelmaa.
Hän ei ollut se oikea sinulle ja varatut kannattaa kiertää kaukaa.
Miksi pelkäät tulla torjutuksi? Mitä menetät siinä lopulta?
Hommahan menee niin että mikään ei takaa että koskaan kohtaat ketään mutta kun kohtaat niin kannattaa kysäistä jos vain kiinnostaa.
Itseluottamusta naisten suhteen saa vain yrittämällä, kokeilemalla ja epäonnistumalla/onnistumalla.
Voin kertoa että monilla sellaisilla joilla itseluottamus on korkealla saa torjuntoja paljonkin. He eivät vain hetkahda niistä vaan jatkavat matkaa.
Omalle kohdalle on sattunut joku tuollainen ihastus joka on hieman jäänyt painamaan mutta sen takia niitä ei kannata liian syvästi murehtia.
oon 17v täytän helmikuus 18
ne on AINA varattu? Eihän tässä ole mitään järkeä. Varataanko kivat suomalaiset muijat jo kehdosta vai mitä?